Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Simone Parodi: Celem jest zwycięstwo w każdym meczu

Simone Parodi: Celem jest zwycięstwo w każdym meczu

fot. archiwum

Reprezentanci Włoch, grający w Lube Banca Macerata, po dwóch tygodniach odpoczynku po igrzyskach rozpoczęli treningi pod okiem Alberto Giulianiego. Wszyscy mają ogromne apetyty na sukces i chcą, by nadchodzący sezon był lepszy od poprzedniego.

Po igrzyskach olimpijskich Cristian Savani, Simone Parodi, Ivan Zaytsev i Dragan Travica, broniący barw Lube Banca Marche Macerata, otrzymali dwa tygodnie wolnego. Wszyscy czterej przed kilkoma dniami wrócili do treningów pod okiem Alberto Giulianiego, a swoją formę przed zbliżającymi się wielkimi krokami rozgrywkami ligowymi po raz pierwszy sprawdzą 12 września w Palasport Fontescodella w sparingu z Pallavolo Loreto. Prócz tego przewidziane są jeszcze dwa mecze testowe, z CMC Ravenna i z trenowaną przez Slobodana Kovaca, byłego gracza Lube, Sir Safety Perugia.

Na chwilę obecną Alberto Giuliani ma do swojej dyspozycji jedenastu zawodników. Brakuje tylko Alena Pajenka, który wspomaga drużynę narodową w walce o kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Do Maceraty przybędzie dopiero po 15 września.

Dla Simone Parodiego i Dragana Travicy będzie to już drugi sezon w barwach aktualnego mistrza Włoch. – Po dwóch tygodniach odpoczynku wznowienie treningów zawsze jest trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, gdyż obecnie dużo czasu poświęcamy bieganiu – mówił Parodi, dodając, iż w gruncie rzeczy wszyscy są zadowoleni z powrotu do drużyny, gdyż ich ambicje odnoście nadchodzącego sezonu są bardzo duże. – Jesteśmy młodą, silną i zgraną drużyną. Wszyscy doskonale znamy się i dogadujemy, czy to na boisku, czy poza nim. To bardzo nam pomaga. Teraz dołączyli do nas jeszcze Ivan Zaytsev i Hubert Henno, zawodnicy wielkiej klasy. Ten fakt z pewnością uczyni Lube jeszcze silniejszym zespołem, choć jesteśmy świadomi tego, iż powtórzenie sukcesu z kwietnia i ponowne wywalczenie scudetto będzie niezwykle trudnym zadaniem. W walce o mistrzostwo kraju będą liczyć się jeszcze Trento, Cuneo czy Piacenza. To jednak, czy osiągniemy sukces, zależy od nas samych – kontynuował młody przyjmujący, tłumacząc, że potencjał drużyny z pewnością jest ogromny, a oni pracują z pełnym zaangażowaniem nad ulepszaniem swych umiejętności, by w trakcie rozgrywek być w jak najwyższej formie. – Naszym celem jest zwycięstwo w każdym meczu – zakończył Parodi, a wtórował mu Dragan Travica, mówiąc, iż każdy z nich dąży do tego, aby nadchodzący sezon był jeszcze bardziej udany niż poprzedni. – Podczas igrzysk nabyliśmy bezcennego doświadczenia, które zaprocentuje w lidze. Teraz trzeba skupić się wyłącznie na klubie. Jestem przekonany, że możemy być jeszcze lepsi, lecz przed nami dużo pracy.Dla Ivana Zaytseva będzie to pierwszy sezon w Maceracie, bowiem ostatnie cztery lata spędził w M. Roma Volley, będąc siłą napędową stołecznej ekipy. – Wchodząc do szatni, pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to wszystkie trofea zdobyte w ostatnim czasie przez ten zespół. Tak naprawdę to dopiero teraz zacząłem sobie zdawać sprawę z tego, do jakiego klubu trafiłem, z tego, gdzie jestem i z tego, co przede mną. Pierwszy trening w Lube to dla mnie wielkie wydarzenie, początek nowego etapu w moim życiu – tłumaczył dwudziestoczterolatek, nie kryjąc emocji. – Igrzyska za nami, teraz myślę tylko i wyłącznie o lidze, o mojej przygodzie w jednej z najlepszych ekip na świecie. Transfer do Lube bez wątpienia jest krokiem milowym dla mojej kariery, to wszystko jest bardzo ekscytujące i motywuje mnie do codziennej ciężkiej pracy. Chcę zrobić wszystko, by spełnić pokładane we mnie oczekiwania.

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved