Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Simon od początku nowego sezonu z licencją na grę?

Simon od początku nowego sezonu z licencją na grę?

fot. archiwum

Fani talentu Robertlandy Simona Atiesa po raz ostatni na parkiecie mogli go oglądać przed dwoma laty, podczas mistrzostw świata we Włoszech. W styczniu tego roku Kubańczyk trafił do Piacenzy, lecz problemy z otrzymaniem licencji wciąż uniemożliwiają mu grę.

Robertlandy Simon Aties do Copry Piacenza trafił z początkiem bieżącego roku. Początkowo procedura wydania licencji przez FIVB dla zawodnika nie miała trwać długo i istniała duża szansa, że Kubańczyk wesprze swój zespół już w rundzie play-off w minionym sezonie. Z czasem jednak pojawiły się komplikacje i wiele wskazywało na to, że dwudziestopięcioletni środkowy będzie musiał przejść dwuletnią karencję, bowiem FIVB uznała, iż jest on „wolnym” zawodnikiem dopiero od stycznia 2012 roku, co oznaczałoby że kibice ponownie na siatkarskich parkietach ujrzą go dopiero w 2014 roku.

Teraz pojawiły się kolejne doniesienia – włoskie i brazylijskie media twierdzą, iż światowa federacja nie będzie czyniła problemów z wydaniem licencji Simonowi i w barwach Copry w Serie A wystąpi już w nadchodzącym sezonie 2012/2013. Włodarze ekipy z Piacenzy zostali poinformowani, iż we wrześniu odbędzie się spotkanie władz FIVB, na którym zostanie omówiona także sprawa Simona. – W międzyczasie ja sam ciężko pracuję nad tym, aby stale być w formie i gdy otrzymam licencję – szybko powrócić do gry na wysokim poziomie. Chcę pomóc drużynie, która w ostatnich miesiącach zrobiła dla mnie tak wiele – mówił kubański środkowy.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved