Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pracowity okres przygotowawczy AZS-u Częstochowa

Pracowity okres przygotowawczy AZS-u Częstochowa

fot. archiwum

Im bliżej rozpoczęcia sezonu, tym częściej częstochowscy siatkarze rozgrywać będą różnego rodzaju mecze kontrolne. Najbliższe dni poświęcą na treningi, a w przyszły weekend wystąpią w Międzychodzie w Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Pierwszy sprawdzian częstochowianie mają już za sobą: w minioną środę pokonali w Rudnikach Wieluńskich 4:0 I-ligowy Energetyk Jaworzno. A trener Kardos miał do dyspozycji ledwie siedmiu zawodników, którzy zaprezentowali solidną siatkówkę. – Rywal nie był może najsilniejszy, myślę jednak, że możemy być zadowoleni z tego, co pokazaliśmy – mówił prezes klubu Konrad Pakosz. – Z nowych zawodników duże możliwości zaprezentował Serb Srecko Lisinac. On może być naszym sporym atutem na środku siatki.

Trenerzy Marek Kardos i Damian Dacewicz pracowali dotychczas ze skromną grupą zawodników, ale w przyszłym tygodniu na treningach pojawi się dwójka reprezentacyjnych juniorów, czyli wypożyczeni ze Skry Bełchatów Kacper Piechocki i Marcin Janusz. Wkrótce do zespołu dołączy też Michał Kaczyński, który z powodu kontuzji nadgarstka nie gra na ME w Gdyni. Na Memoriale Arkadiusza Gołasia trenerzy powinni mieć do dyspozycji 10 zawodników. Turniej odbędzie się w przyszły weekend w Międzychodzie. AZS w półfinale zmierzy się ze Skrą Bełchatów, a drugą parę utworzą Delecta Bydgoszcz i mistrz Słowacji Chemes Humenne. Półfinały odbędą się w sobotę, a mecze o pierwsze i trzecie miejsce – w niedzielę.

– W ubiegłym roku graliśmy w turnieju pokazowym w Luboniu, a teraz jego organizatorzy zaprosili nas do Międzychodu. My z kolei zaproponowaliśmy, żeby imprezie nadać rangę Memoriału Arkadiusza Gołasia – wyjaśnił prezes Pakosz. – Uważam, że rozgrywanie tego turnieju w różnych miastach to dobry pomysł. Arek Gołaś na to zasłużył.*Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved