Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Norwegia bez szans w sparingu z Casa Modena

Norwegia bez szans w sparingu z Casa Modena

fot. archiwum

Po pięciu sezonach spędzonych w Piacenzy przed Angelo Lorenzettim kolejne wyzwanie. Tym razem będzie on chciał osiągnąć sukces z ekipą Casa Modena. - Obecnie dopiero staram się poznać ten zespół i zaszczepić w nich pewność siebie - mówi.

Angelo Lorenzetti od 2007 roku trenował ekipę Copry Piacenza, z którą wywalczył m.in. scudetto i klubowe wicemistrzostwo Europy. Z początkiem bieżącego roku, ze względu na to, iż Copra prezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań, ten charyzmatyczny szkoleniowiec podał się do dymisji. Po zaledwie kilku miesiącach „bezrobocia” zastąpił na ławce trenerskiej Daniele Bagnolego i przejął drużynę Casa Modena. Nieco ponad tydzień temu gialloblu rozpoczęli treningi pod okiem Lorenzettiego. – Do zespołu dołączyło wielu nowych zawodników, nowy sztab szkoleniowy, a trenujemy razem dopiero od dziesięciu dni. To zbyt mało czasu na to, bym mógł wszystkich dobrze poznać – mówił Angelo Lorenzetti. – Jedyne, co mogę powiedzieć, to że ta grupa jest bardzo pracowita i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Na razie pracujemy głównie nad siłą, nad fizyką, mniej czasu poświęcamy taktyce i technice, choć i tym elementom wkrótce poświęcimy więcej uwagi. Oczywiście, wszyscy wiedzą jak gra się w siatkówkę, lecz ten sport wciąż ewoluuje i nie mamy wyboru, musimy pracować nad techniką, czy to indywidualnie, czy zespołowo, gdyż to sprawi, że ta drużyna będzie coraz lepsza. Ja sam obecnie dopiero staram się zrozumieć ten zespół, później przyjdzie czas na zgrywanie się. Muszę najpierw sprawić, żeby byli pewni siebie i świadomi swojej wartości.

Pierwszy sprawdzian postępów pracy Angelo Lorenzettiego miał miejsce wczoraj. Jego drużyna bowiem zmierzyła się z reprezentacją Norwegii, pokonując ją niezwykle pewnie w trzech setach. Gialloblu doskonale zagrali w przyjęciu, popisali się także ośmioma punktowymi blokami.

Casa Modena – Norwegia 3:0
(25:9, 25:22, 25:21)Modena: Baranowicz (4), Molteni (13), Kooy (13), Quesque (9), Sala (6), Vesely (7), Mania (libero) oraz Casadei, Piscopo (5), Pinelli, Bisi, Scaltriti i Catellani (libero)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved