Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ mężczyzn do lat 21: Polacy awansowali do półfinału

MŚ mężczyzn do lat 21: Polacy awansowali do półfinału

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bez większych problemów pokonali w II rundzie mistrzostw świata do lat 21 rozgrywanych w Kanadzie duet gospodarzy. Wieczorem w meczu ćwierćfinałowym wygrali 2:0 z Brazylijczykami i jutro zagrają o medale.

Polacy w II rundzie rozgrywanych w kanadyjskim Halifax mistrzostw świata do lat 21 trafili na duet gospodarzy. Aaron Nusbaum oraz Grant O’Gorman nie okazali się jednak zbyt wymagającymi przeciwnikami. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w obu setach od początku do końca kontrolowali wynik i narzucili rywalom swój styl gry. Efektem były wysokie wygrane w setach do 12 i 13 i awans do kolejnej rundy.

Wieczorem nasi reprezentanci zagrali o awans do półfinału mistrzostw świata. Ich rywalami byli rozstawieni z nr 2 w tym turnieju Brazylijczycy Marcus Carvalhaes oraz Gustavo Albrecht Carvalhaes. Młodzi Canarinhos w meczu II rundy pokonali Austriaków, wygrywając w drugim secie po zaciętej walce aż… 35:33. W pierwszym secie ćwierćfinałowego spotkania biało-czerwoni nie mieli z rywalami zbyt ciężkiej przeprawy, prowadząc od początku do końca. Również w drugiej partii przewaga Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka nie podlegała dyskusji. Brazylijczycy wprawdzie w pewnym momencie zdołali się niebezpiecznie zbliżyć do Polaków, ale końcówka w wykonaniu naszych siatkarzy była już popisowa.

W niedzielę nasi młodzi siatkarze zagrają o finał z rosyjską parą Bołgow/Kuczerenko. W drugiej półfinałowej parze spotkają się Niemcy i Szwajcarzy.