Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Marcio Araujo ma nowego partnera do gry na piasku

Marcio Araujo ma nowego partnera do gry na piasku

fot. archiwum

Po ośmiu miesiącach wspólnej gry duet Marcio/Pedro rozpadł się. Przed kilkoma dniami decyzję o zakończeniu tej współpracy ogłosił Marcio, od razu dodając, iż od tej pory będzie występował wspólnie z Edsonem Felipe.

Marcio i Pedro Solberg na piasku współpracowali zaledwie osiem miesięcy. Kilka dni temu ten pierwszy ogłosił, iż od teraz będzie grał w parze z Edsonem Felipe, dwudziestopięciolatkiem mierzącym 202 cm.

Wraz z Solbergiem wicemistrz olimpijski z Pekinu nie wywalczył żadnego tytułu mistrzowskiego, a jedynie kilka razy „ocierał się” o najwyższy stopień podium. Para ta ma na swoim koncie srebro mistrzostw Brazylii, World Tour w Austrii i w Polsce. Podczas Grand Slam w Chinach zajęła zaś trzecie miejsce. – Gra z Pedro była czystą przyjemnością, osiągnęliśmy dobre wyniki w bardzo krótkim czasie współpracy, lecz głównym celem był wyjazd na igrzyska w Londynie. Teraz, wraz z początkiem nowego sezonu każdy z nas pójdzie swoją drogą – powiedział Marcio.

Nowy partner Marcio, Edson Felipe, lepiej znany jako Filipão, bardzo dojrzał przez miniony rok i osiąga coraz lepsze wyniki, grając na piasku. – Rok 2011 w jego wykonaniu był doskonały, w tym grał równie dobrze. Naszym atutem będzie mieszanka młodości i doświadczenia i jestem pewien, że sprawdzimy się w duecie. Filipão jest młody, wysoki, ma świetną technikę – chwalił swojego nowego partnera Marcio.Para Marcio/Filipão przed szeroką publicznością zadebiutuje już 14 września podczas pierwszego etapu mistrzostw Brazylii rozgrywanego w Cuiabie.

źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved