Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kwal. do LŚ: Pierwszy mecz dla Iranu

Kwal. do LŚ: Pierwszy mecz dla Iranu

Reprezentanci Iranu zrobili kolejny krok w kierunku gry w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej, wygrywając spotkanie 3:0. W roli pokonanych znaleźli się zawodnicy z Egiptu. Rewanżowy mecz obie drużyny rozegrają w niedzielny wieczór.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy wczorajszego pojedynku, którzy prowadzili w początkowej fazie partii 6:1. Mimo przerwy na żądanie szkoleniowca Irańczyków, Egipcjanie nadal dominowali i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z pięciopunktową przewagą. Podopieczni trenera Julio Velasco konsekwentnie niwelowali stratę punktową, wychodząc ostatecznie na prowadzenie (12:11). Dzięki dobrze ustawionym blokom ich przewaga punktowa znacznie się powiększyła (16:12). Egipcjanie popełnili wiele błędów w polu serwisowym, jednak nawiązali walkę i doprowadzili do remisu (21:21). W końcówce seta obie drużyny grały punkt za punkt. Po niezwykle wyrównanej walce pierwszą odsłonę wygrała ekipa Iranu 33:31.
Na początku drugiej partii obie drużyny popełniły wiele błędów w obronie. Na pierwszą przerwę techniczną z przewagą jednego punktu schodzili Irańczycy. Po dwóch skutecznych atakach Egipcjan udało im się doprowadzić do remisu (9:9). Jednak od tego momentu to siatkarze z Iranu wyszli na prowadzenie, nie dając szansy przeciwnikom. Przy stanie 21:18 trener Hossam Abdelaziz poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Ostatecznie drugi set padł również łupem Irańczyków, którzy wygrali 25:22.
Trzecia partia to całkowita dominacja ekipy z Iranu (8:2, 16:9). Mimo prób podjętych przez rywali w końcówce seta, to Irańczycy cieszyli się ze zwycięstwa, triumfując w tym secie 25:19, a w całym spotkaniu 3:0.

Na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Irańczyków Julio Velasco nie krył zadowolenia z ostatecznego wyniku spotkania. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa, które daje nam szansę na przejście do następnej rundy. Pierwszy set był bardzo ważny. Rozpoczęliśmy spotkanie bardzo źle, ale udało się nam zakończyć je w dobry sposób i zdominować mecz – powiedział trener. Podobnego zdania był kapitan drużyny, Alireza Nadi. – Jestem zadowolony z tego zwycięstwa, ale kolejny mecz gramy już w niedzielę. Przygotowaliśmy się bardzo dobrze do tych spotkań, zanim przyjechaliśmy tutaj – podsumował zawodnik.

Piątkowe spotkanie zakończyło się niekorzystnie dla podopiecznych trenera Hossama Abdelaziza. – Biorę odpowiedzialność za ten wynik. W ciągu 35 dni nie zagraliśmy żadnego towarzyskiego spotkania. Dziś popełniliśmy wiele błędów własnych, zwłaszcza w pierwszym secie. Jeśli wygralibyśmy pierwszą partię, mielibyśmy szansę wygrać cały mecz – przyznał szkoleniowiec Egipcjan. – Gratuluję wygranej zespołowi z Iranu. Jestem zadowolony z naszego występu dzisiaj. Mieliśmy mało czasu, aby przygotować się na te mecze, podczas gdy Iran miał dobrą do tego możliwość. Mam nadzieję, że zagramy lepiej w następnym meczu – dodał kapitan drużyny, Ashraf Abouelhassan.

Iran – Egipt 3:0
(33:31, 25:22, 25:19)

źródło: FIVB, inf. własna