Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel formę będzie szlifował w Belgii

Impel formę będzie szlifował w Belgii

fot. archiwum

Po zgrupowaniu w Karpaczu siatkarki Impel Wrocław wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Belgii, który odbędzie się w dniach 6-9 września we Frasnes. Belgijskie zawody mają być bardzo ważnym punktem przygotowań zespołu do nowego sezonu.

W turnieju weźmie udział sześć zespołów. Obok drużyny z Wrocławia wystąpią również dwie francuskie ekipy – Racing Club de Cannes i Stella Calais, dwie drużyny belgijskie – Vdk Gent i Dauphines Charleroi  oraz niemiecki zespół Aurubis Hamburg. Te kilka dni ma pomóc zespołowi w wypracowaniu typowo meczowych zachowań oraz pozwolić na pierwsze sprawdzenie elementów taktyki. Atrakcją dla kibiców będzie mecz wrocławianek z tegorocznym srebrnym medalistą Ligi Mistrzyń, Racing Club de Cannes, który zostanie rozegrany dzień przed rozpoczęciem rozgrywek. Pierwszy mecz turnieju odbędzie się w czwartek pomiędzy drużynami Impel Wrocław a Stella Calais. Następnego dnia podopieczne trenera Błaszczyka zmierzą się z Dauphines Charleroi. W sobotę rozegrane zostaną mecze półfinałowe, a na niedzielę zaplanowane zostały spotkania finałowe.

Zadowolenia z udziału w międzynarodowym turnieju nie kryje trener Rafał Błaszczyk:Będą to nasze pierwsze mecze w nowym składzie. Po dołączeniu do zespołu Makare Wilson, brakuje tylko Kim Staelens, która 20 września rozpocznie treningi z zespołem. W turnieju będziemy doskonalić współpracę bloku z obroną oraz organizację gry w ataku.

Potyczki z tak różnymi i ciekawymi przeciwnikami zdecydowanie powinny pomóc Impelowi Wrocław w przygotowaniu optymalnej formy na początek sezonu. Szóstego października wrocławianki na własnym parkiecie podejmą PTPS Piła.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved