Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Do dwóch razy sztuka? Rosjanie ponownie zagrają z Polską

Do dwóch razy sztuka? Rosjanie ponownie zagrają z Polską

Reprezentacja Rosji juniorów po raz kolejny, tym razem w meczu o 5. miejsce, zmierzy się z ekipą biało-czerwonych. W meczu o miejsca 5-8 faworyzowana Rosja z miała spore problemy z wyeliminowaniem drużyny Bułgarii.

Pojedynek rosyjsko-bułgarski miał być dla Bułgarów rewanżem za finał ME z 2010, przegrany 1:3. Pierwsze dwie partie toczyły się pod dyktando Rosjan, którzy wiedli prym w ataku, a także wykorzystywali częste błędy rywali. W zespole rosyjskim niepodzielnie rządził Aleksiej Kobilew. Po dwóch zwycięstwach 25:20 i 25:22 wydawało się, że i kolejny set padnie łatwo łupem „Sbornej”. Tzw. „syndrom trzeciego seta” i znaczna poprawa poziomu gry Bułgarów pomogły im zmienić sytuację. Rozpoczęli mocno, od prowadzenia 6:1. Skuteczne ataki i znakomita gra w bloku sprawiły, że zespół z Bałkanów przez całego seta niezmiennie utrzymywał niewielką przewagę. W końcówce udane akcje w bloku i na kontrze pozwoliły reprezentacji Bułgarii uzyskać korzystny wynik 25:21. W czwartej odsłonie zawodnicy Mirosława Żiwkowa ani na chwilę nie zwolnili tempa. Zdecydowanie górowali nad rywalami w elemencie zagrywki. Rozbici Rosjanie z trudem budowali akcje. Zwycięstwo 25:15 był formalnością. W tie-breaku obie drużyny wróciły do swej gry z dwóch pierwszych setów. Rosjanie złapali swój rytm gry, natomiast siatkarze bułgarscy ponownie zaczęli popełniać masę błędów. Rosyjski zespół zdecydowanie dominował we wszystkich elementach, Bułgarzy nie istnieli ani w bloku, ani w zagrywce. Obrońcy tytułu mistrzowskiego zwyciężyli 15:6.

Rosja – Bułgaria 3:2
(25:20, 25:22, 21:25, 15:25, 15:6)

Rosja: Bykowski (10), Demiakow (15), Kobilew (27), I. Nikitin (2), Żos, S. Niktin (17), Minin (libero) oraz Axjutin, Podlesnych (1), Koczetow, Semenow (libero) i Subota
Bułgaria: Iwanow (17), Seganow (6), Weliczkow (12), Marinkow (6), Nenkow (9), Georgiew (14), Kjosew (libero) oraz Topałow (2), Mandżukow, Popow (5), Penczew (4) i Atanasow