Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ambitne plany Morza Bałtyk Szczecin

Ambitne plany Morza Bałtyk Szczecin

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyk przygotowują się do sezonu w II lidze. W składzie szczecińskiego zespołu doszło do sporych zmian kadrowych. Roszady nastąpiły również w zarządzie klubu, a celem zespołu na nadchodzący sezon jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Przez dłuższy czas ze szczecińskiego obozu nie wypływały żadne informacje. Dopiero na wczorajszej konferencji prasowej działacze odkryli karty. W zespole pozostało jedynie siedmiu zawodników. Są nimi: Łukasz Jakowczyk (atakujący), Michał Doliński (rozgrywający), który jednocześnie będzie nadal trenerem, Grzegorz Gnatek (środkowy), Paweł Kolec, Daniel Zabłocki i Adam Tołoczko (przyjmujący) oraz Krzysztof Wąsowicz (libero). Z klubem pożegnali się: Damian Musielak, Piotr Lemańczyk, Piotr Nowak, Tomasz Okapiec i Artur Wierzbicki.

Do drużyny dołączyło kilku nowych siatkarzy. Z I-ligowego Ślepska Suwałki do Szczecina przeniósł się rozgrywający Kamil Szewczyk. Szeregi Morza zasilił również Jakub Szcześniewski, który w poprzednim sezonie bronił barw Czarnych Rząśnia. Na ataku zaprezentuje się Jakub Makar, złoty medalista mistrzostw Polski juniorów z Delic-Polem Częstochowa. O miejsce w podstawowej szóstce na środku siatki walczyć będą: Jakub Malinowski, który ostatnio grał w Orle Międzyrzecz, oraz Patryk Akala z STS-u Skarżysko-Kamienna. Funkcję libero pełnił będzie Damian Słomka (ostatnio duński Ishoj Volley, a wcześniej Jadar Radom).

Zmiany zaszły także w zarządzie klubu. Z pracy w nim zrezygnowała Grażyna Kochańska oraz Michał Marcinkiewicz. Nowym prezesem został Jacek Burda. Oprócz niego w zarządzie znaleźli się: Michał Doliński oraz Konstanty Oświęcimski. Za działania administracyjne w klubie odpowiedzialna będzie Joanna Stępińska, zaś za kontakt ze sponsorami i reklamę – Elżbieta Cencora.Klub stawia również na działania marketingowe, które mają zwiększyć zainteresowanie kibiców, sponsorów oraz władz miasta męską siatkówką. W tym celu zdecydowano się między innymi na zapoczątkowanie dwumiesięcznika pt. Marketing like Sport oraz „comeczownika” VolleyGo!, adresowanego do kibiców. Przed rozpoczęciem rozgrywek dostępna będzie również nowa szata graficzna klubowej strony internetowej. Ponadto w planach są inne akcje promocyjne, a także nawiązanie współpracy z jedną ze szczecińskich instytucji kulturowych, aby stworzyć przedsięwzięcie na pograniczu sportu i kultury. – Takie rzeczy mają nam pomóc budować wizerunek sensownego klubu. Oczywiście, że w ciągu roku nie staniemy się Trentino, Skrą ani nawet Delectą, ale mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się odrodzić szczecińską męską siatkówkę – mówi Jacek Burda, prezes Morza Bałtyk Szczecin.

W nadchodzących rozgrywkach przed szczecińską ekipą spore wyzwanie, bowiem jej celem jest awans do I ligi, a walka z Krispolem Września, Sobieskim Arena Żagań czy GTPS-em Gorzów Wielkopolski nie będzie łatwa. – Naszym celem jest awans do wyższej ligi, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że to, co interesuje sponsorów, kibiców i media, to minimum I liga. Niższe klasy rozgrywkowe nie cieszą się już takim zainteresowaniem. Poziom sportowy w Szczecinie się podnosi. Po latach przerwy niektóre drużyny ponownie zagrają w ekstraklasie. Dlatego trzeba się do tego poziomu dostosować, aby być obecnym w świadomości tych, którzy interesują się sportem – kończy prezes Burda.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved