Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci najlepsi na Słowacji

Polscy kadeci najlepsi na Słowacji

fot. archiwum

W środę w słowackim Nitrze wystartował Turniej Nadziei Olimpijskich, w którym wzięła udział reprezentacja Polski kadetów. Nasi młodzi siatkarze poradzili sobie w zawodach bardzo dobrze i z łatwością wywalczyli złote medale.

W pierwszym dniu słowackiego turnieju Polacy pokonali Czechów (3:0) i zespół gospodarzy (3:2), który był pierwszą drużyną, która zdołała nawiązać z naszymi graczami wyrównaną walkę. Czwartek również przyniósł polskim kadetom dwie wygrane. Najpierw większych szans z biało-czerwonymi nie mieli Węgrzy, natomiast w drugim pojedynku, już półfinałowym, po raz drugi nawet seta nie zdołali ugrać kadeci z Czech. Polacy szli jak burza i nie pozostawiali rywalom złudzeń, kto na boisku jest lepszy.

W finale po raz kolejny przeciwnikami ekipy z Polski byli reprezentanci Węgier. W pierwszym meczu obu drużyn z wielkim zapasem w trzech setach wygrali biało-czerwoni. Tym razem było podobnie. Rywale nie zdołali nawiązać wyrównanej walki przez całe spotkanie, nie zagrażając Polakom od początku do końca.

Wyśmienita dyspozycja Polaków jest również poparta bardzo dobrą atmosferą na boisku. – Atmosfera w naszej drużynie jest bardzo pozytywna, na treningu jest rywalizacja o miejsce w szóstce, jednak kiedy przychodzi czas meczu, stanowimy jedną drużynę. Poza boiskiem nie mamy problemów z dogadywaniem się, chociaż wiadomo, że czasami zdarzają się drobne konflikty – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki po pierwszych pojedynkach Bartosz Bućko.Skład reprezentacji Polski:
Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Jan Fornal, Bartosz Bućko, Rafał Szymura, Marcin Komenda, Krzysztof Bieńkowski, Aleksander Maziarz, Mariusz Wacek, Piotr Badura, Paweł Gryc, Tobiasz Wojtkowski

Wyniki reprezentacji Polski w Turnieju Nadziei Olimpijskich:
Polska – Czechy 3:0
(25:20, 25:13, 25:19)
Słowacja – Polska 2:3
(23:25, 26:24, 25:16, 17:25, 12:15)
Węgry – Polska 0:3
(19:25, 11:25, 11:25)
Półfinał:
Polska – Czechy 3:0
(25:15, 25:16, 25:16)
Finał:
Polska – Węgry 3:0
(25:12, 25:18, 25:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved