Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ mężczyzn do lat 21: Kantor i Łosiak z wygraną

MŚ mężczyzn do lat 21: Kantor i Łosiak z wygraną

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak udanie zakończyli swój udział w fazie grupowej mistrzostw świata do lat 21. Polski duet  pewnie pokonał niżej notowany duet Anstey/Moore. W turnieju rywalizuje jeszcze para Kujawiak/Bryl.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak szybko zrehabilitowali się za wczorajszą wpadkę na mistrzostwach świata. Dziewiąta para niedawno zakończonego turnieju w Starych Jabłonkach w dwóch setach rozprawiła się z australijskim duetem – Anstey/Moore. Biało-czerwoni swoją wyższość zaprezentowali zwłaszcza w premierowej odsłonie meczu, gdzie pozwolili przeciwnikom ugrać zaledwie 12 „oczek”. Drugi set kibicom obserwującym spotkanie przyniósł już znacznie więcej emocji, ale i tym razem to polscy siatkarze mogli unieść ręce w geście triumfu. Druga partia zakończyła się wynikiem 21:18, a cały pojedynek 2:0 na korzyść zawodników znad Wisły. Tym samym duet Kantor/Łosiak zajął w rozgrywkach grupy L drugą pozycję i rywalizację w fazie pucharowej rozpocznie od 1/16 finału.

Kantor/Łosiak POL [3] – Anstey/Moore AUS [14] 2:0
(21:12, 21:18)

Do swojego ostatniego meczu w grupie Q nie przystąpili Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy była kontuzja któregoś z reprezentantów Polski. Tym samym rywale z Wenezueli – Conejo/El Chino – otrzymali walkowera i mogli cieszyć się z drugiego grupowego triumfu. Tymczasem biało-czerwoni, którzy w dwóch wcześniejszych swoich pojedynkach ponieśli porażki, zakończyli zmagania grupowe na ostatniej pozycji i odpadli z dalszej rywalizacji w mistrzostwach świata.