Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ kobiet do lat 21: Dwie polskie pary w kolejnej rundzie

MŚ kobiet do lat 21: Dwie polskie pary w kolejnej rundzie

fot. archiwum

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska oraz para Stasiak/Oleksy awansowały do drugiej rundy młodzieżowych MŚ, które odbywają się w kanadyjskim Halifaks. Oba duety nie miały problemu z pokonaniem   swoich rywalek. Jeszcze dziś zagrają kolejne mecze.

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska zakończyły swoje zmagania grupowe na drugim miejscu, z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Polska para rozpoczęła więc rywalizację w fazie play-off od pierwszej rundy, gdzie zmierzyła się australijskim duetem – Hynes/Laird. Biało-czerwone, rozstawione w mistrzostwach świata z numerem 5., były zdecydowanymi faworytkami pojedynku i przewagę „na papierze” udało się im również potwierdzić na boisku w Halifaks. Siatkarki z Antypodów nie były w stanie prowadzić z polskimi zawodniczkami zbyt wyrównanej walki, przez co spotkanie nie było zaciętym widowiskiem. Zarówno pierwsza, jak i druga odsłona meczu zakończyły się wynikiem 21:16 na korzyść duetu Kociołek/Gruszczyńska. Znacznie trudniejsze zadanie czeka reprezentantki Polski w 1/8 finału. Po drugiej stronie siatki stanie silny duet brazylijski, rozstawiony z numerem 7., Drussyla/Rebecca, który nie poniósł jeszcze żadnej porażki w turnieju.

Z trzeciego miejsca w grupie F do fazy pucharowej awansowały Agata Oleksy i Paulina Stasiak. Biało-czerwone miały dość dużo szczęścia w losowaniu pierwszej rundy fazy play-off, gdyż los przydzielił im szwedzką parę  Hellgren/Lind, rozstawioną w turnieju dopiero z numerem 30. Polki potrafiły jednak skorzystać z szansy otrzymanej przez los i po wygraniu spotkania w dwóch setach mogły cieszyć się z awansu do 1/8 finału. Jednakże mecz, zwłaszcza w pierwszej partii, był bardzo zaciętym widowiskiem. Do wyłonienia zwycięzcy inauguracyjnej odsłony meczu potrzebna była gra na przewagi. W niej więcej spokoju i opanowania wykazała polska para, która triumfowała 22:20. Rywalki nie zamierzały się jednak poddawać i również w drugim secie zaciekle walczyły o każdy punkt. W ostatecznym rozrachunku to jednak Polki także drugą partię rozstrzygnęły na swoją korzyść, tym razem wynikiem 21:18. Kolejnymi przeciwniczkami zawodniczek znad Wisły w walce o ćwierćfinał mistrzostw świata będą reprezentantki Australii, Artacho/Clancy.

Kociołek/Gruszczyńska POL [5] – Hynes/Laird AUS [19] 2:0
(21:16, 21:16)Hellgren/Lind SWE [30] – Stasiak/Oleksy POL [22] 0:2
(20:22, 18:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved