Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Janusz Majkusiak: Myślimy o pierwszej lidze

Janusz Majkusiak: Myślimy o pierwszej lidze

fot. archiwum

Zespół SPS-u Politechniki Częstochowskiej powinien w sezonie 2012/2013 starać się powalczyć o awans do grona pierwszoligowców, drużyna została wzmocniona i powinna uzyskać dobry wynik. Tak uważa Janusz Majkusiak - dyrektor sportowy SPS-u.

Zacznijmy od tego, że nie doszło do fuzji dwóch żeńskich klubów: SPS-u i Częstochowianki. Głośno mówiło się o tym wiosną tego roku, kiedy to kończyły się rozgrywki sezonu 2011/2012. Nie udało się wam porozumieć z działaczami Częstochowianki? Co się stało?

Janusz Majkusiak: – Fuzja, o której tak często i głośno mówiło się, miała na celu połączenie nie tylko klubów, ale i budżetów, wspólne poszukiwanie sponsorów. Wycofanie się z rozgrywek ligowych drużyny Częstochowianki wynikało przede wszystkim z braku środków finansowych na działalność. I tak się stało, że samorzutnie klub został rozwiązany, jeżeli chodzi o poziom drugiej ligi. Ale cały czas byliśmy ze sobą w kontakcie i te zawodniczki, które decydowały o poziomie gry Częstochowianki, przyszły do naszego klubu. My, mając na uwadze, że będziemy dysponować dobrym zespołem, czyli takim, który będzie ubiegać się o awans, zdecydowaliśmy się podpisać z tymi dziewczynami kontrakty. Wiedzieliśmy, że będziemy dysponowali trochę większym budżetem, że Urząd Miasta nam pomoże, że uda się nam utrzymać tych sponsorów, którzy pomagali nam w ubiegłym sezonie. To właśnie dlatego udało się nam zbudować zespół, który będzie aspirował do gry w I lidze.

Konkretnie. Które z siatkarek Częstochowianki do was trafiły?– Przyszła do nas Wiesia Siuda, Oliwia Migoń, Angelika Mroczek i Aleksandra Szymczak.

Czy to już wszystkie „nowe twarze” w ekipie Politechniki Częstochowskiej?

– Oprócz tych zawodniczek dołączyła do nas dziewczyna z Kielc, Joasia Kosmala, która nie ma może doświadczenia ligowego, ale jest ambitna, waleczna i powinna dobrze wkomponować się do zespołu.

A kto odszedł?

– Opuściły nas Marta Jasiewicz i Patrycja Staszczyk. Obie przeniosły się do drużyny z Lublińca.

A co z doświadczoną środkową Urszulą Jedrys-Szynkiel?

– Trenuje z nami i w tym sezonie będzie – przynajmniej tak mi się wydaje – mocnym punktem SPS-u.

Autor wywiadu: Cezary Wachelka
Cały wywiad w: Gazecie Wyborczej

 

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved