Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Premierowa wygrana Gwardii Wrocław

II liga M: Premierowa wygrana Gwardii Wrocław

fot. archiwum

Siatkarze Gwardii Wrocław udanie rozpoczęli serię sparingów przed nadchodzącym sezonem. Wrocławscy zawodnicy w pierwszym typowo boiskowym sprawdzianie wygrali z Victorią Wałbrzych 3:2. Kibice z pewnością nie mogli narzekać na nudę.

Wszystko za sprawą obu dolnośląskich drużyn, które zaprezentowały się z całkiem niezłej strony, patrząc chociażby przez pryzmat zupełnie różnych etapów przygotowań do sezonu jednych i drugich. Victoria do Wrocławia przyjeżdżała po udanym sparingu z Bielawianką Bielawa, okraszonym okazałym zwycięstwem 4:0. Dodatkowo wałbrzyszanie trenują już od dłuższego czasu, ze względu na zamieszanie z rozgrywaniem barażu o prawo gry w II lidze (przypomnijmy, że Victoria ostatecznie „bez gry” znalazła się w gronie drugoligowców). Gwardziści są natomiast świeżo po obozie przygotowawczym w Brzegu Dolnym, gdzie ciężko i solidnie szlifowali swoją formę. Kilka słów na ten temat powiedział szkoleniowiec Gwardii. – Podczas obozu chłopcy pracowali bardzo fajnie. Ja tak to oceniam? Chłopaki co prawda narzekali na pewne dolegliwości, ale były to wyłącznie kwestie zmęczeniowe, które jak najbardziej trzeba wkalkulować. To nie był łatwy obóz. Sądzę jednak, że właśnie w takich ciężkich bólach tworzy się fajna grupa i dobry zespół. Mam nadzieję, że poprzez te siódme poty wylane na obozie, będziemy mogli po zakończeniu sezonu powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy – powiedział trener Kłos. Pierwszy efekt już jest. Jak się bowiem okazało, twarda ręka wrocławskiego trenera podczas meczu z wałbrzyszanami przyniosła wymierne korzyści.

Co do samego sparingu… W tego typu pojedynkach tak naprawdę to nie wynik jest najważniejszy. Gdyby w grę wchodziły ligowe punkty, gwardziści już po czterech setach zakończyliby spotkanie wygraną 3:1. Obaj szkoleniowcy umówili się jednak na rozegranie pięciosetowego pojedynku, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem Gwardii 3:2. Wałbrzyszanie na koniec podreperowali nieco bilans zwycięskim tie-breakiem, który jednak nie zmącił humorów siatkarzom. Zwycięstwo jednak z pewnością cieszy. Pojawia się pytanie: co dalej?
– Powinniśmy grać jak najwięcej ,dlatego na sparingu z Wałbrzychem się nie skończy, dodatkowo 22 września jedziemy na turniej towarzyski do Zielonej Góry. Będzie więc jeszcze trochę grania – zakończył trener Gwardii.

Gwardia Wrocław – Victoria Wałbrzych 3:2
(25:20, 25:20, 16:25, 26:24, 10:15)Gwardia: Jaszewski, Bocianowski, Jutrzenka, Dalecki, Wroński, Dąbrowny (libero) oraz Lubaczewski, Siuciak, Marcinkiewicz, Michocki i Mazur

Po meczu powiedzieli:
Trener Victorii, Marek Olczyk: – Ja bym nie przywiązywał zbyt dużej wagi do wyniku. Jesteśmy na takim etapie przygotowań, na jakim jesteśmy. Kwestie układania spraw typowo siatkarskich będziemy zaczynać od tego tygodnia. Gwardia pokazała, że w lidze z pewnością będzie solidnym przeciwnikiem. Mają kilku ciekawych zawodników. Mogę porównać na tle Bielawy. Gwardia jest to na pewno zespół, który jest przede wszystkim – tak jak już mówiłem – solidny. Ja jestem zadowolony na pewno z Bartka Podgórskiego, który pokazuje, że „po przekątnej” będzie naszym silnym punktem. Mam natomiast zastrzeżenia co do zagrywki, ale to jest taki nasz mankament od kilku sezonów. Mamy jednak jeszcze czas, żeby to poprawić i zrobimy wszystko, żeby ta gra mogła się podobać kibicom. To jest najważniejsze.

Trener Gwardii, Ireneusz Kłos: Po obozie nie mieliśmy za bardzo jak zobaczyć tej postawy czysto boiskowej zespołu. Powiem szczerze, że wyglądało to dobrze. Przyznam, że jeszcze lepiej mogłoby być, gdybym tak nie szachował składem. Chciałem zobaczyć innych zawodników w akcji i być może dlatego się później tak porobiło, że przegraliśmy tego ostatniego seta. Dodatkowo chciałem, żeby wszyscy pograli, mieli szansę się pokazać po obozie. Teraz mamy obraz tego, czego ewentualnie brakuje indywidualnie oraz zespołowo. Te pięć setów dało mi materiał, co można poprawić i co jeszcze szwankuje. Obyśmy grali jak najwięcej takich sparingów jak ten z Wałbrzychem.

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved