Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Czy jest na boisku lekarz, a najlepiej dwóch?

Czy jest na boisku lekarz, a najlepiej dwóch?

fot. archiwum

W niedzielę, 26 sierpnia na gdańskiej plaży rozegrano Amatorskie Mistrzostwa Pomorza Lekarzy. Już po raz trzeci w Trójmieście zorganizowano zawody siatkówki plażowej, w których wystartowali lekarze, dentyści, a także studenci medycyny z Pomorza i nie tylko.

W tegorocznym turnieju udział wzięło łącznie 16 par z rejonu Trójmiasta, Warmii i Mazur, a nawet odległych części Polski. Tradycją gdańskich zmagań lekarzy stała się rywalizacja w dwóch kategoriach – open oraz dla początkujących siatkarzy-amatorów. Dzięki takiej formule poziom spotkań w obu tych grupach był niezmiernie wyrównany. Dla medyków, którzy przygodę z siatkówką plażową dopiero zaczynali, była to wyśmienita okazja do zapoznania się ze szczegółowymi przepisami gry. Zawody rozgrywane były pod czujnym okiem sędziów Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Turniej dla początkujących rozgrywany był w dwóch grupach eliminacyjnych, z których wyłoniono po trzy pary rywalizujące o miejsca medalowe. Na najniższym stopniu podium stanął rodzinny duet Aleksandra Tałasiewicz i Konrad Tałasiewicz. W finale spotkali się natomiast Łukasz Dobosz i Jakub Szymczak z parą mieszaną Barbara Ziemlańska i Tomasz Czajkowski. Złote medale kategorii dla początkujących zawisły na piersiach Dobosza i Szymczaka, którzy po tym zwycięstwie zapowiedzieli walkę o medale kategorii open w przyszłorocznej edycji rozgrywek lekarzy.

W zdecydowanie mocniej obsadzonym niż w latach ubiegłych turnieju głównym, gry odbywały się systemem brazylijskim. Tutaj nie było już miejsca na życzliwości. Wśród zawodników znaleźli się byli i aktualni zawodnicy AZS-u Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, akademiccy medaliści mistrzostw Polski, amatorzy grający na co dzień w Trójmiejskiej Lidze Piłki Siatkowej, a nawet siatkarze, którzy swoich sił próbowali w rozgrywkach Beach Ball Tour 2012.Po kilkugodzinnych rozgrywkach przy zmiennej, sierpniowej pogodzie wyłoniono pary półfinalistów. W pierwszym meczu o wejście do finału rozgrywek Daniel Jaglarz i Piotr Jankowski pokonali kolejny rodzinny duet Leszka i Roberta Sawickich. Drugim finalistą została para Peter Kanyon (student wydziału lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) i Arkadiusz Patyk (były zawodnik AZS-u tej uczelni, a obecnie lekarz Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu).

Finał zawodów przyniósł kibicom oglądającym zmagania lekarzy niemało emocji, bowiem o zwycięstwie w tym meczu i całym turnieju miał zadecydować dopiero trzeci set. Tytuł najlepszych lekarzy na Pomorzu i złote medale mistrzostw zostały przyznane parze Kanyon/Patyk. Drugie miejsce w kategorii open zajęli Daniel Jaglarz i Piotr Jankowski. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Leszek Sawicki i Robert Sawicki.

O wysokim poziomie sportowym tegorocznych zawodów może także świadczyć czwarte miejsce zwycięzców drugiej edycji mistrzostw – pary Mateusz Koberda i Łukasz Skorupa, reprezentującej Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

– Jest to jedna z nielicznych tego typu imprez w naszym kraju – mówią organizatorzy III Amatorskich Mistrzostw Pomorza Lekarzy. – W siatkówkę plażową lekarze co roku grają w Mistrzostwach Polski w Niechorzu, rozgrywane są też zawody plażowe w ramach Igrzysk Lekarskich w Zakopanem, ale nic nie wiadomo nam na temat regionalnych zmagań medyków na piasku. Gdańsk i Trójmiasto jest idealnym miejscem do rozwoju siatkówki plażowej. Naszym marzeniem jest, aby z roku na rok turniej się rozwijał, przyciągał coraz to większą rzeszę zawodników i żeby na stałe wpisał się do kalendarza trójmiejskich zawodów w trakcie sezonu plażowego.

Organizowane pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku Amatorskie Mistrzostwa Pomorza Lekarzy co roku odbywają się na plaży w Gdańsku-Brzeźnie w ostatnią niedzielę sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved