Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Czesław Tobolski: Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze

Czesław Tobolski: Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze

fot. archiwum

Siatkarki AZS-u Białystok mają za sobą pierwsze dwa sparingi w trakcie przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie. W czwartkowy wieczór podopieczne Czesława Tobolskiego w czterech partiach pokonały zespół z Grodna, a dzisiaj zremisowały 2:2.

Podczas przerwy w rozgrywkach w ekipie z Białegostoku zaszły ogromne zmiany kadrowe. Z klubu odeszły niemal wszystkie siatkarki. W ich miejsce sprowadzono przede wszystkim młode zawodniczki występujące ostatnio w I lidze.

One mają okazję się pokazać i wybić, my im otwieramy furtkę. Od nich zależy, jaką drogę wybiorą. Jeżeli będą ciężko pracowały i mentalnie będą nastawione na to, że mogą coś osiągnąć, to jestem spokojny – mówił na początku przygotowań trener Czesław Tobolski.

W czwartek białostockie siatkarki rozegrały pierwszy sparing. Pokonały 4:0 (25:19, 25:22, 25:16, 25:16) Niemen Grodno.Zagrały wszystkie zawodniczki, jakie są na obozie, oprócz Rzenno, na rozegraniu zmieniały się Ewa Cabajewska z Eweliną Polak. Graliśmy w różnych ustawieniach i teraz będziemy wszystko dokładnie analizować – przyznał trener Tobolski. – Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Myślałem, że będzie dużo gorzej, a zespół świetnie realizował założenia. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze.

– W piątek z zespołem z Białorusi zremisowaliśmy 2:2 – mówi trener Czesław Tobolski. – Zagraliśmy słabiej niż w pierwszym meczu z tym rywalem, nie było już takiej koncentracji i ikry w grze dziewcząt. Ponadto nie zagrała Laura Tomsia, która już dużo wcześniej prosiła o zwolnienie, gdyż musiała wyjechać z powodu spraw rodzinnych – dodał trener AZS-u.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved