Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W sparingach Delecty z Treflem 1:0

W sparingach Delecty z Treflem 1:0

fot. archiwum

Delecta Bydgoszcz wygrała w meczu kontrolnym z Lotosem Trefl Gdańsk. Kierownictwo obu drużyn umówiło się na cztery sety i za każdym razem górą byli podopieczni Piotra Makowskiego. Bydgoszczanie zagrali bez Stephane'a Antigi, który ma uraz barku.

Jako że to pierwszy test-mecz obu ekip, szansę gry otrzymał każdy zawodnik. Zespół z Bydgoszczy wygrał wszystkie sety, ale dopiero po emocjonujących końcówkach. Podopieczni trenera Makowskiego swoją przewagę na boisku wyraźnie zaznaczyli w ataku, gdzie przewaga sięgnęła 18 procent (53% – 35%). Bydgoszczanie grali kombinacyjnie, o czym świadczy statystyka punktowa. Michał Masny swobodnie rozgrywał piłkę i ta przeważnie trafiała w dobre ręce. Rywale zablokowali kolegów Słowaka tylko siedmiokrotnie, przy jedenastu udanych próbach Delecty.

Gra drużyny z Gdańska opierała się głównie na dwóch przyjmujących i atakującym. Najwięcej punktów dla umownych gospodarzy zdobył Mateusz Mika, który zapisał na swoim koncie 12 „oczek”. Mocnym punktem był też atakujący – Paweł Mikołajczak, który zdobył zagrywką trzy z czterech punktów Lotosu.

Siatkarze z Bydgoszczy przebywają obecnie na zgrupowaniu w Cetniewie. Tam solidnie przygotowują się do sezonu. – Pracujemy ciężko – powiedział Piotr Makowski. – Chłopcy czują zmęczenie, ale tak musi być w tym okresie. Natężenie zajęć jest duże, ale już niedługo będziemy schodzić z obciążeń i bardziej skupiać się na zajęciach typowo siatkarskich.Bydgoszczanie zagrali bez Stephane’a Antigi, który nabawił się urazu barku.  W czwartek obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie.

Lotos Trefl Gdańsk – Delecta Bydgoszcz 0:4
(24:26, 21:25, 22:25, 20:25)

Składy zespołów:
Trefl:
Kaczmarek (5), Szczurek (1), Kaźmierczak (5), Mika (12), Mikołajczak (10), Żaliński (11), Rusek (libero) oraz Łomacz, Kaczmarek (libero), Gawryszewski (7) i Zemlik (1)
Delecta:
Masny (2), Wika (15), Jurkiewicz (6), Konarski (16), Waliński (12), Wrona (12), Dębiec (libero) oraz Lipiński, Rejno (2), Wieczorek, Owczarz (6) i Wiese (2)

 

źródło: delectabydgoszcz.pl, inf. własna, pomorska.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved