Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przygotowania Pekpolu Ostrołęka

Przygotowania Pekpolu Ostrołęka

fot. archiwum

W sobotę i niedzielę siatkarze Pekpolu Ostrołęka zagrają w III Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Pierwszego dnia ich rywalem będzie miejscowy Ślepsk, drugiego - ktoś z pary LOTOS Trefl Gdańsk - Indykpol AZS UWM Olsztyn.

– Poza Suwałkami, we wrześniu mamy jeszcze w planie m.in. występ w Siedlcach. W sierpniu zagraliśmy w Hajnówce, gdzie chciałem przede wszystkim zobaczyć w akcji nowych zawodników oraz oderwać moich graczy od treningowej monotonii – mówi trener Pekpolu Andrzej Dudziec. W Hajnówce siatkarze z Ostrołęki przegrali trzy spotkania i w jednym odnieśli zwycięstwo.

Przygotowania do sezonu rozpoczęły się pod koniec lipca. – Trenowaliśmy tylko u siebie. Zrobiliśmy tak przede wszystkim z oszczędności. Teraz trzeba przyglądać się każdej wydawanej złotówce. Robimy zresztą tak od siedmiu lat i na efekty nie możemy narzekać. Było dwa razy piąte miejsce – podkreśla Andrzej Dudziec.

Jednym z najbardziej doświadczonych graczy w ostrołęckiej drużynie jest Maciej Krzywiecki. W najbliższym sezonie będzie kapitanem zespołu. – Mamy też młodych graczy, którzy na pewno są utalentowani i liczę, że będą rozwijać swoje umiejętności. Po dziewiętnaście lat mają Dawid Siwczyk i Jakub Nowosielski – dodaje trener zespołu.Prezes Zarządu Stanisław Nowaczyk na pytanie o cele w nadchodzącym sezonie mówi, że stawka klubów I ligi jest mocno wyrównana. – Chcemy dobrze grać i wygrywać. Liczę, że Pekpol mocno zaakcentuje swoją obecność w I lidze – powiedział.

Siatkarze Pekpolu swoje mecze rozgrywają w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia, która zbudowana została w kwietniu 2002 roku i dysponuje ok. 1000 miejsc siedzących. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów w tym regionie. W Ostrołęce zgrupowania organizowały m.in. reprezentacje Egiptu oraz Maroka, juniorzy Argentyny i Polski.

Kadra Pekpolu:
rozgrywający – Grzegorz Pietkiewicz, Jakub Nowosielski
atakujący – Jan Król, Cezary Stanisławajtys
środkowi – Karol Szczygielski, Tomasz Stańczyk, Dawid Siwczyk
przyjmujący – Grzegorz Białek, Maciej Krzywiecki, Piotr Adamowicz, Maciej Naliwajko
libero – Adrian Mihułka, Krzysztof Kołodziej

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved