Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwszy sparing częstochowian

Pierwszy sparing częstochowian

fot. archiwum

Drużyna Wkręt-metu AZS Częstochowa rozegrała pierwszy sparing przygotowujący do sezonu 2012/2013. Podopieczni duetu trenerskiego Kardos/Dacewicz wygrali 4:0 z MCKiS-em Energetykiem Jaworzno w podwieluńskich Rudnikach.

Częstochowianie wciąż nie trenują w pełnym składzie. Marcin Janusz i Kacper Piechocki biorą bowiem udział w mistrzostwach Europy juniorów. Na boisku nie mieli szansy zaprezentować się również Michał Kaczyński, który boryka się z kontuzją nadgarstka oraz Jakub Bik. Tego ostatniego w roli libero zastąpili zmieniający się Dawid Murek i Miłosz Hebda.

– Zagraliśmy pierwszy sparing, udało nam się go wygrać. Jednak sam wynik nie jest najważniejszy. Naszym celem było rozegranie spotkania, aby sprawdzić naszą formę na dotychczasowym etapie przygotowań do nowego sezonu. Trener dał pograć wszystkim zawodnikom, którzy są w aktualnym składzie drużyny – powiedział po meczu środkowy Mariusz Marcyniak.

Jednym z kolejnych sprawdzianów częstochowian będzie udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia, który w tym roku odbędzie się w Międzychodzie. Akademicy zmierzą się między innymi ze Skrą Bełchatów oraz Delectą Bydgoszcz.Wkręt-met AZS Częstochowa – MCKiS Energetyk Jaworzno 4:0

Składy zespołów:
AZS: Hunek (6), Marcyniak (6), Stelmach (2), Murek (6), Hebda (12), Bociek (18), Lisinac (13) 
MCKiS: Kwasowski, Skup (2), Schluz (17), Sacharewicz (9), Kantor (8), Kozłowski (8), Sobczak (libero) oraz Wojtowicz (5), Mizera (1), Lipiarz, Fitrzyk (3) i Popik (4)

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved