Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ mężczyzn do lat 21: Nieudana inauguracja polskich zespołów

MŚ mężczyzn do lat 21: Nieudana inauguracja polskich zespołów

Pierwszy dzień MŚ w siatkówce plażowej mężczyzn do lat 21 nie okazał się zbyt szczęśliwy dla polskich duetów. Para Kujawiak/Bryl zanotowała dwie porażki, natomiast duet Kantor/Łosiak dość niespodziewanie uległ niżej notowanym rywalom.

W swoim pierwszym pojedynku na mistrzostwach świata do lat 21 para Bartosz Łosiak i Piotr Kantor musiała uznać wyższość duetu Parker Kalmbach/Weston Carico. Trwający ponad czterdzieści minut pojedynek był niewątpliwie ozdobą dzisiejszego dnia. W pierwszym secie górą byli Amerykanie, którzy zwyciężyli 21:19. Druga odsłona to zdecydowane zwycięstwo pary z kraju nad Wisłą (21:12). W ostatniej, decydującej partii górą byli Amerykanie, którzy po bardzo zaciętej rywalizacji wygrali 16:14.

Kantor/Łosiak POL [3] – Kalmbach/Carico USA [19] 1:2
(19:21, 21:12, 14:16)

Niewątpliwie z pierwszego dnia turnieju nie mogą być zadowoleni Kacper Kujawiak i Michał Bryl. W pierwszym pojedynku musieli oni uznać wyższość niemieckiej ekipy Stork/Schmidt. Polacy starali się nawiązać walkę z rywalami, jednak po ponad trzydziestu minutach gry to ich rywale mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Kujawiak/Bryl zwyciężyli pierwszą odsłonę spotkania i byli o krok od sprawienia niespodzianki. Dwie kolejne partie padły jednak łupem ekipy z Niemiec, która zwyciężyła w drugim secie 21:13, a w trzecim 15:11.

Stork/Schmidt GER [8] – Kujawiak/Bryl POL [25] 2:1
(17:21, 21:13, 15:11)

Szansą na rehabilitację był drugi pojedynek, w którym Kujawiak/Bryl podejmowali duet z USA Stevenson/Jones. W pierwszym secie polski duet ustawił rywalom bardzo wysoko poprzeczkę i był o krok od wygranej. Ostatecznie jednak przeciwnicy zwyciężyli na przewagi, 24:22. Druga odsłona meczu to już bardziej zdecydowana wygrana Amerykanów, którzy pokonali parę Kujawiak/Bryl 21:17.

Stevenson/Jones USA [9] – Kujawiak/Bryl POL [25] 2:0
(24:22, 21:15)

źródło: fivb.org, inf. własna