Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ kobiet do lat 21: Dwa zwycięstwa, dwie porażki

MŚ kobiet do lat 21: Dwa zwycięstwa, dwie porażki

Dobrze w pierwszym dniu zmagań grupy E zaprezentował się duet Kociołek/Gruszczyńska, który wygrał dwa, a przegrał jeden mecz. Kolejną porażkę zanotowały natomiast Agata Oleksy i Paulina Stasiak, ale obie polskie pary awansowały do kolejnej rundy.

W pierwszym meczu grupy E mistrzostw świata kobiet do 21 lat duet Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska pokonał parę Valenciano/Morales z Kostaryki 2:0 (21:6, 21:9). Trwające nieco ponad dwadzieścia minut spotkanie od początku przebiegało pod wyraźne dyktando Polek.

Z równie dobrej strony Kociołek i Gruszczyńska zaprezentowały się w drugim dzisiejszym pojedynku, w którym pokonały ekipę z Dominikany – Peguero/Agramonte. Dominikanki  ustawiły nieco wyżej poprzeczkę niż zespół Valenciano i Morales, jednak wciąż było to za mało, by sprostać dobrze dysponowanej parze z Polski.

W trzecim meczu rozgrywanym tego dnia Polki w końcu trafiły na lepszy zespół od siebie. W spotkaniu z Australijkami, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie, biało-czerwone wysoko przegrały pierwszego seta, do 11. W drugiej partii nasze reprezentantki już walczyły z rywalkami jak równy z równym, jednak w końcówce zwycięstwo wymknęło im się z rąk i ostatecznie przegrały 0:2. Zajmując drugie miejsce w grupie, Polki w piątek rozpoczną dalszą rywalizację od I rundy.

Kociołek/Gruszczyńska POL [5] – Valemciano/Morales CRC [28] 2-0
(21:6, 21:9)
Kociołek/Gruszczyńska POL [5] – Peguero/Agramonte DOM [21] 2-0

(21:9, 21:8)
Kociołek/Gruszczyńska POL [5] – Artacho/Clancy AUS [12] 0-2
(11:21, 19:21)

Drugą porażkę zanotował natomiast duet Stasiak/Oleksy. Tym razem Polki musiały uznać wyższość pary Juajan/Kambut z Tajlandii, przegrywając 0:2. W pierwszym secie siatkarki z kraju nad Wisłą przegrały pięcioma punktami, co nie wróżyło dobrze przed kolejną odsłoną. Druga partia wypadła lepiej w wykonaniu polskiego duetu, jednak i tym razem siatkarki musiały przełknąć gorycz porażki.

Agata Oleksy i Paulina Stasiak ostatecznie zajęły trzecie miejsce w swojej grupie i tym samym awansowały do kolejnej rundy mistrzostw świata.

Stasiak/Oleksy POL [22] – Juajan/Kambut THA [27] 0-2
(16-21, 19-21)

źródło: fivb.org, inf. własna