Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > MKS Cuprum Mundo Lubin po pierwszym przedsezonowym sparingu

MKS Cuprum Mundo Lubin po pierwszym przedsezonowym sparingu

fot. archiwum

MKS Cuprum Mundo Lubin w swoim pierwszym przedsezonowym sparingu przegrał z AZS UAM Poznań 2:3 (25:15, 25:23, 22:25, 18:25, 6:15). Ekipa prowadzona przez Pawła Szabelskiego niewątpliwie należy do faworytów I ligi mężczyzn.

Siatkarze z Lubina zakończyli już  pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu, teraz czeka ich seria spotkań kontrolnych, którą zainaugurowali wczorajszym pojedynkiem z AZS UAM Poznań. – Mieliśmy dwutygodniowy obóz w Lubinie, gdzie mamy sprawdzone zaplecze sportowe. We wrześniu zaplanowaliśmy kilka gier kontrolnych, ale bardziej zależało mi na tym, by grać systemem ligowym, dlatego wystąpimy tylko w jednym turnieju – podsumowuje okres przygotowawczy trener MKS Cuprum Lubin Paweł Szabelski.

Wynik pierwszego przed sezonowego sparingu lubinianie nie mogą uznać za satysfakcjonujący, jednak jak wiadomo, spotkania kontrolne rządzą się swoimi prawami i wynik jest w nich sprawą drugorzędną. Po bardzo wyrównanym spotkaniu lepszym zespołem okazali się ostatecznie siatkarze z Poznania, którzy zwyciężyli 3:2. Środowy sparing trenerzy wykorzystali, aby spróbować różne warianty gry. – W tym spotkaniu ważniejsze było przećwiczenie niektórych elementów niż sam wynik. Za każdym razem grała inna szóstka – przyznał trener gospodarzy Paweł Szabelski.  – Lubinianie są zespołem doświadczonym i ten fakt na pewno będzie miał znaczenie w walce o zwycięstwo w I lidze. Z dzisiejszego zwycięstwa nie można wyciągać jakichkolwiek wniosków – komplementował rywali trener AZS UAM Poznań Damian Lisiecki.

MKS Cuprum Lubin niewątpliwie należy do grona głównych faworytów I ligi mężczyzn. Drużynę przed sezonem zasilili: Adam Michalski z Energetyka Jaworzno, Daniel Wilk z Trefla Gdańsk, Marcin Kozar z REN-BUT Złotoryja, Bartosz Buniak z BBTS Bielsko-Biała, Jakub Oczko z AZS Częstochowa oraz Michał Białecki, który poprzedni sezon spędził w ekipie Ikar Legnica. Nie należy także zapominać o dwóch młodych, zdolnych  absolwentach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale – Łukaszu Łapczyńskim i Michale Superlaku.Już coraz mniej dzieli nas od rozpoczęcia rozgrywek, w związku z czym kluby coraz odważniej mówią o swoich celach na zbliżający się sezon. – Walczymy o mistrzostwo ligi… jak jedenaście pozostałych drużyn, ale patrząc na nasz skład, byłoby kurtuazją mówić o tym, że mamy się tylko utrzymać. Celem minimum jest pierwsza czwórka, by mieć możliwość zgłosić akces o wejście do PLS. Natomiast celem maksimum jest zdominowanie ligi w sposób dość wyrazisty – zdradza trener Szabelski. W trakcie jednego z ostatnich wywiadów na uwagę, iż jego zespół uważany jest za głównego faworyta rozgrywek, lubiński szkoleniowiec odpowiedział: – Cieszę się, że tak jesteśmy postrzegani. Nie pozostaje nic innego, jak tylko sprostać tym prognozom.

źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved