Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jerzy Matlak: Owczynnikow nie wytrzymał nagonki

Jerzy Matlak: Owczynnikow nie wytrzymał nagonki

fot. archiwum

Wiadomość o śmierci trenera reprezentacji Rosji kobiet dotarła do nas wczoraj w samo południe. Chorwackie media twierdzą, że Siergiej Owczynnikow popełnił samobójstwo w hotelowym pokoju. Co mogło być przyczyną takiej decyzji trenera?

– Akurat jedziemy autokarem, który wynajął nam klub Dynamo Moskwa. Od kierownika męskiego zespołu dowiedzieliśmy się, co się stało. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, wynika, że Siergiej Owczynnikow popełnił samobójstwo w Chorwacji, będąc na obozie z zespołem Dynama Moskwa. Ekipa pojechała na wycieczkę do Wenecji, a on został w hotelu, gdzie popełnił samobójstwo. Nikt tutaj nic więcej nie wie – przekazał eurosport.onet.pl Jerzy Matlak, który obecnie przebywa na turnieju w Rosji z ekipą Atomu Trefla Sopot.

– Spekuluje się, że do tego zdarzenia mogło dojść po tym, jak Owczynnikowa dopadła straszliwa fala krytyki po tym, jak zajął on z Rosją siódme miejsce na igrzyskach olimpijskich w Londynie. W krytyce stosowano często ciosy poniżej pasa i być może to było przyczyną. Ale tego pewnie nigdy się nie dowiemy – mówił Matlak, który znał tego szkoleniowca: – To był dobry i spokojny człowiek. Chłopak nie wytrzymał jednak chyba nagonki, a miał przecież rodzinę.

Siergieja Owczynnikowa dobrze wspomina trener Delecty Bydgoszcz, Piotr Makowski, który miał okazję spotkać się ze szkoleniowcem Rosjanek kilka razy. Zapytany o prawdopodobne przyczyny samobójstwa, odpowiada: – Chyba bardzo duża fala nieuzasadnionej krytyki po igrzyskach olimpijskich. Rosjanki przegrały bowiem z Brazylijkami 2:3 w ćwierćfinale. Być może to, a może coś innego, na przykład sprawy prywatne. A może w ogóle nie było to samobójstwo.– Zawód trenera, zwłaszcza w czasach tak rozwiniętych mediów, gdzie wszędzie wtykają nam mikrofony, powoduje duże stresy. Jeżeli jednak ktoś się  pisze na to, to musi wiedzieć, w co wchodzi. Teraz każdy w Internecie może wpisać swoją opinię i nawet jeżeli ona jest nieprawdziwa, nie zostaje pociągnięty do odpowiedzialności. Trzeba być odpornym na takie zdarzenia. Widziałem w swoim trenerskim życiu wielu ludzi, którzy pod wpływem internetowych wpisów załamywali się – dodał.

 

*więcej na eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved