Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS UEK Kraków mistrzem Polski klubów AZS

AZS UEK Kraków mistrzem Polski klubów AZS

fot. archiwum

Siatkarki AZS UEK Kraków zostały mistrzyniami Polski klubów AZS. W finale zrewanżowały się AZS LSW Warszawa za porażkę grupową, gromiąc rywalki w trzech setach. Brązowe medale przywiozą do Ostrowca Św. zawodniczki AZS WSBiP KSZO.

Ostatni dzień mistrzostw Polski klubów AZS w Krakowie przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia. Rywalizacja w turnieju siatkarek rozpoczęła się od meczu o 5. miejsce, w którym AZS Politechnika Częstochowska zmierzyła się z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Oba te zespoły rywalizować będą ze sobą w gr. 2 II ligi kobiet, a na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu lepsze okazały się częstochowianki, które wygrały 3:1.

W meczu o brązowe medale AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał 3:1 zespół Sokoła AZS AWF Katowice. Pierwszoligowe siatkarki nie miały problemu z wygraniem dwóch pierwszych partii. W trzeciej złapały wyraźną zadyszkę, ale już w czwartej ponownie udowodniły swoją wyższość i pewnie sięgnęły po medal.

Rozczarował mocno mecz finałowy, który został zdominowany przez zespół gospodyń. Krakowianki, które w fazie grupowej niespodziewanie przegrały z AZS LSW Warszawa, tym razem nie dały rywalkom żadnych szans. Przewagę AZS UEK Kraków doskonale odzwierciedlają wyniki poszczególnych setów, które nowe mistrzynie Polski klubów AZS wygrywały do 9, 15 i 17.mecz o 5. miejsce:
KŚ AZS Pol. Śląskiej Gliwice – AZS Politechnika Częstochowska 1:3
(17:25, 25:17, 20:25, 17:25)

mecz o 3. miejsce:
Sokół 43 AZS AWF Katowice – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. 1:3
(14:25, 14:25, 25:18, 15:25)

finał:
AZS LSW Warszawa – AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków 0:3
(9:25, 15:25, 17:25)

Kolejność końcowa:

1. AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków
2. AZS LSW Warszawa
3. AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.
4. KS Sokół 43 AZS AWF Katowice
5. AZS Politechnika Częstochowska
6. KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved