Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowaczki sprawdzą w Popradzie formę Muszynianki

Słowaczki sprawdzą w Popradzie formę Muszynianki

fot. archiwum

Reprezentacja Słowacji kontynuuje przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech i Szwajcarii. Po sprawdzianach w Azerbejdżanie podopieczne Miroslava Čady będą sparować przed własną publicznością.

Słowaczki wróciły do kraju niespełna tydzień temu z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Po Baku, kolejnym przystankiem w drodze na mistrzostwa Europy jest Poprad, gdzie od poniedziałku trenuje 14 zawodniczek. Są to:

Rozgrywające:
Monika Smák (bez klubu)
Martina Viestová (VC Wiesbaden)

Środkowe:
Veronika Hrončeková (VK AGEL Prostějov)
Jaroslava Pencová (VK Doprastav Bratysława)
Tatiana Crkoňová (VK Doprastav Bratysława)
Simona Kóšová (VK Slávia EU Bratysława)Przyjmujące:
Ivana Bramborová (Asystel Novara)
Martina Noseková (Nantes)
Erika Salanciová (VK Slávia EU Bratysława)
Nikola Radosová (Post Schwechat Wiedeń)

Atakujące:
Solange Soaresová (VK AGEL Prostějov)
Miroslava Kuciaková (VK Slávia EU Bratysława)

Libero:
Dominika Valachová (Dinamo Bukareszt)
Lucia Nikmonová (VK Doprastav Bratysława)

Na szczęście wszystkie zawodniczki są zdrowe i nie narzekają na żadne urazy, tak więc kontynuujemy przygotowania w pełnym składzie. W Popradzie mamy piękne górskie środowisko, świetnie wyposażoną halę oraz doskonały hotel, co dla dalszych przygotowań jest bardzo ważne – podkreślił trener Miroslav Čada. Czeski szkoleniowiec pozytywnie ocenia pracę, jaką jego podopieczne wykonały w stolicy Azerbejdżanu. – Mecze pokazały, że nasz zespół jest niezwykle wyrównany, a spośród 14 zawodniczek każda jest w stanie zastąpić którąkolwiek. Jestem szczególnie zadowolony z dobrych wyników, ponieważ pomagają w budowaniu morale zespołu – podkreślił.

Słowaczki nie mogą jednak liczyć na wolne. Już dzisiaj o godzinie 18 ich rywalkami będą siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, natomiast w piątek i w sobotę (również o 18) zmierzą się z reprezentacją Węgier. – W meczach przeciwko Muszynie i Węgierkom będziemy już starali się znaleźć idealne zestawienie – zaznacza trener Čada.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Mecze odbędą się w Poprad Arenie, gdzie od 6 do 8 września trwać będzie turniej eliminacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech i Szwajcarii. Słowaczki zmierzą się w nim w grupie A z Hiszpanią, Izraelem i Szwecją. Równo tydzień później odbędą się drugie zawody, których gospodarzem będzie Izrael. Bezpośrednio do mistrzostw Europy awansują tylko zwyciężczynie grup. Zespoły z drugich miejsc zagrają między sobą systemem play-off.

Słowaczki ostatni raz w mistrzostwach Europy grały trzy lata temu w Polsce. Zabrakło ich podczas ostatniego kontynentalnego czempionatu w Serbii i Włoszech, kiedy to w grupie kwalifikacyjnej zajęły trzecie miejsce za Ukrainą i Izraelem.

Nasze południowe sąsiadki zagrają w Popradzie pierwsze międzynarodowe spotkanie od ośmiu lat. Po raz ostatni były gospodyniami turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy, który odbył się w Previdzy w 2004 roku.

* Autorem tekstu jest Filip Hudec (svf.sk)
* Tłumaczenie: Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved