Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siergiej Owczynnikow, trener reprezentacji Rosji i Dynama nie żyje

Siergiej Owczynnikow, trener reprezentacji Rosji i Dynama nie żyje

fot. archiwum

Podczas obozu sportowego siatkarek Dynama Moskwa w Chorwacji zmarł nagle 44-letni trener Siergiej Owczynnikow. Najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci selekcjonera reprezentacji Rosji i trenera moskiewskiego klubu jest samobójstwo.

Przyczyny śmierci trenera nie są jeszcze znane, czekamy na oficjalny raport medyczny – mówi prezes moskiewskiego Dynama, Władimir Ziniczew.Teraz musimy zastanowić się, jak przetransportować ciało do Rosji. To wielka strata nie tylko dla klubu, ale dla całej rosyjskiej siatkówki – dodaje.

Siergiej Owczynnikow został selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Rosji w grudniu ubiegłego roku. W trakcie sezonu 2011/2012 został również pierwszym trenerem Dynama Moskwa. Reprezentacja Rosji pod jego przewodnictwem odpadła w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich po przegranym meczu z Brazylią w tie-breaku. Z klubem zdobył srebrny medal Superligi i przygotowywał się do kolejnego sezonu i rozgrywek Ligi Mistrzów.

Wg chorwackich mediów najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci rosyjskiego szkoleniowca było samobójstwo. Dzienniki donoszą, że Owczynnikow powiesił się w swoim pokoju hotelowym.źródło: inf. własna, rg.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved