Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > PlusLiga celem lubinian

PlusLiga celem lubinian

fot. archiwum

Siatkarze z Lubina przegrali w poprzednim sezonie finał play-off I ligi. W nadchodzącym sezonie myślą nie tylko o powtórzeniu wyniku, ale też o awansie do PlusLigi. Władze Cuprum wierzą, że ten cel jest realny do zrealizowania.

– Wierzę, że zespół z trenerem Pawłem Szabelskim zrobi sportowo wszystko, żebyśmy mogli od 2013 roku grać w ekstraklasie. Chcemy być co najmniej w czwórce. Taki wynik umożliwia starania o ekstraklasę – mówi wiceprezes zarządu MKS Cuprum Mundo Lubin, Tomasz Tycel.

Siatkarze z Lubina przygotowania do sezonu 2012/13 rozpoczęli 1 sierpnia. Treningi odbywają się na miejscu. Mają do dyspozycji halę z odpowiednim zapleczem. – Poza tym nie ma rozstań z rodzinami. Wszystko, co potrzebne do realizacji cyklu szkoleniowego, mamy na miejscu – dodaje Tomasz Tycel.

Dziś zespół trenera Pawła Szabelskiego rozegrał pierwszy sparing. Rywalem jego podopiecznych w Lubinie będzie AZS UAM Poznań (początek 15.30). W planie jest udział w innych spotkaniach i turniejach kontrolnych, m.in. 22 września zespół MKS Cuprum Mundo zagra w Berlinie z drużynami z Niemiec oraz Czech.Zespół z Lubina ma duże szanse spełnić wszelkie warunki, żeby znaleźć się niebawem w ekstraklasie. – W Lubinie budowana jest hala na cztery tysiące widzów i będzie to obiekt nowoczesny, doskonale nadający się do rozgrywania spotkań PlusLigi. Role na najbliższy sezon zostały rozpisane. Zarząd pracuje nad stworzeniem odpowiedniego budżetu, który umożliwiłby grę w PlusLidze. Pomaga nam miasto. Jest ważny aspekt funkcjonowania klubu. Władze Lubina doceniają rolę sportu rekreacyjnego oraz wyczynowego. Zdają sobie doskonale sprawę, jak jest popularna w Polsce siatkówka – powiedział Tomasz Tycel.

W porównaniu z poprzednim sezonem w składzie kadry zaszły zmiany. Odszedł m.in. były reprezentant Polski Robert Szczerbaniuk. Zakończyli kariery Szymon Kostecki i Marcin Oczkowski, ale zostali w klubie. Pierwszy z nich będzie statystykiem, drugi kierownikiem drużyny. – Staramy się nie zapominać o naszych byłych zawodnikach i pomagamy im jak tylko możemy – dodaje wiceprezes Tycel.

*Autor: Eugeniusz Andrejuk

 

 

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved