Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek nowym kapitanem Trefla Gdańsk?

Paweł Rusek nowym kapitanem Trefla Gdańsk?

fot. archiwum

Sprowadzony z Jastrzębskiego Węgla Paweł Rusek został wskazany przez trenera Dariusza Luksa na nowego kapitana Lotosu Trefla. Gdańszczanie w środę zainaugurują cykl sparingów. W Cetniewie ich pierwszym rywalem będzie Delecta Bydgoszcz.

Przed inauguracją PlusLigi, która wyznaczona jest na 6 października, żółto-czarni na kontrolne spotkania będą jeździć nie tylko po Polsce, ale zawitają też do czeskiej Ostrawy.

Miniony sezon w PlusLidze nie był udany dla żółto-czarnych. Trener Dariusz Luks, który przejął drużynę w trakcie rozgrywek po Grzegorzu Rysiu, zdołał wywalczyć z nią 9. miejsce, ale ambicje w klubie z Ergo Areny są znacznie wyższe. Tym razem Luks ma czas, by przygotować zespół po swojemu i trzeba przyznać, że w pełni z tej okazji korzysta. – Jestem zadowolony z dotychczasowych przygotowań. Mam w zespole chłopaków, którym naprawdę chce się pracować. To jest najważniejsze – mówi szkoleniowiec.

Luks jest zdeterminowany, by w nadchodzącym sezonie wywalczyć awans do fazy play-off ligowych rozgrywek. W tym celu gruntownie przebudował zespół, pozostawiając z dotychczasowego składu jedynie piątkę zawodników: Michała Kaczmarka, Bartosza Kaczmarka, Patryka Szczurka, Mattiego Hiettanena i Grzegorza Łomacza. Ten ostatni w minionych rozgrywkach pełnił rolę kapitana drużyny, ale teraz odstąpi ją 29-letniemu libero Pawłowi Ruskowi, który po ośmiu latach opuścił Jastrzębski Węgiel. Decyzja to o tyle zaskakująca, że na boisku libero nie będzie mógł pełnić funkcji kapitana. – To był mój wybór. Znam Pawła jakieś piętnaście lat i mam do niego spore zaufanie. To nie jest tak, że obarczam go nie wiadomo jaką odpowiedzialnością, ale na pewno liczę, że swoim doświadczeniem będzie służył pozostałym zawodnikom – tłumaczy Luks.Więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved