Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Niemcy w okrojonym składzie w kwalifikacjach do mistrzostw Europy

Niemcy w okrojonym składzie w kwalifikacjach do mistrzostw Europy

fot. archiwum

Od zakończenia XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie nie minęły jeszcze trzy tygodnie, a siatkarska reprezentacja Niemiec znów jest w komplecie. Wszystko z powodu eliminacji do mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce i Danii.

Trener Vital Heynen zebrał swoich zawodników już trzy dni temu. Niemcy bowiem przygotowują się do dwóch turniejów, które wyłonią finalistów czempionatu na Starym Kontynencie. Pierwszy z nich odbędzie się w Charkowie w dniach 7-9 września, natomiast tydzień później siatkarze walczyć będą w Mariborze. Oprócz Niemiec, Ukrainy i Słowenii w turniejowe szranki staną również reprezentanci Szwecji. Do mistrzostw Europy awansuje zespół, który po dwóch turniejach zajmie pierwszą pozycję. Ekipa z drugiego miejsca będzie miała jeszcze szansę na awans, w maju przyszłego roku.

W szeregach naszych zachodnich sąsiadów zabraknie trzech zawodników, którzy brali udział w minionych igrzyskach olimpijskich. Maxa Günthöra wykluczyły z gry obowiązki na studiach, Christian Dünnes ma problemy zdrowotne, natomiast z Björna Andrae zrezygnował trener Heynen. W ich miejsce belgijski trener powołał Felixa Fischera, dla którego jest to powrót do narodowej reprezentacji, Georga Kleina, a także Dirka Westphala, który jest z kadrą dopiero od dwóch dni.

Do soboty ekipa niemiecka trenować będzie na obozie w Kienbaum. Następnie przenosi się do Nordhausen, gdzie spotka się dwukrotnie z Hiszpanami, po czym wróci do Kienbaum. Podopieczni Vitala Heynena wylatują do Charkowa 6 września z Wiednia.Skład reprezentacji Niemiec na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy:

rozgrywający:
Lukas Kampa (Lokomotiw Biełgorod)
Simon Tischer (Jastrzębski Węgiel)

środkowi:
Marcus Böhme (Altotevere Umbro)
Felix Fischer (Berlin Recycling Volleys)
Georg Klein (evivo Düren)

przyjmujący:
Marcus Popp (Tours VB)
Sebastian Schwarz (Sir Perugia)
Denis Kaliberda (Tonno Callipo Vibo Valentia)
Dirk Westphal (Knack Roeselare)

atakujący:
Gyorgy Grozer (Lokomotiw Biełgorod)
Jochen Schöps (Asecco Resovia Rzeszów)

libero:
Markus Steuerwald (Paris Volley)

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved