Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ kobiet do lat 21: Zmienne szczęście Polek

MŚ kobiet do lat 21: Zmienne szczęście Polek

fot. archiwum

Od porażki fazę grupową MŚ kobiet do 21 lat w siatkówce plażowej rozpoczęły Agata Oleksy i Paulina Stasiak. Polki w pierwszym meczu rozgrywek grupy F musiały uznać wyższość Czeszek. Kolejny mecz padł już jednak łupem Polek, które pokonały duet z Kanady.

Pierwszy mecz w wykonaniu duetu Stasiak/Oleksy był wyjątkowo wyrównany. Przebieg obu partii był podobny, biało-czerwone praktycznie cały czas dotrzymywały kroku turniejowej ‘jedenastce’. Końcówki partii to jednak dominacja Czeszek. Po przegranej 19:21 odsłonie pierwszej wydawało się, że Polki w odsłonie kolejnej zdołają wyrównać stan rywalizacji. Wyższy poziom koncentracji utrzymały jednak rywalki Galova/Vankova, triumfując 2:0 po nieco ponad półgodzinnej walce.

Galova/Vankova CZE [11] – Stasiak/Oleksy POL [22] 2:0
(21:19, 21:18)

Wyciągając wnioski ze spotkania inaugurującego Paulina Stasiak i Agata Oleksy zdecydowanie lepiej rozpoczęły mecz z duetem kanadyjskim Longman/Bukovec. Tym razem to Polki kontrolowały przebieg rywalizacji. O ile partia pierwsza była jeszcze wyrównana, to w odsłonie drugiej zdecydowanie lepiej prezentowały się Stasiak i Oleksy, które dystansując rywalki, wygrały 21:15. Jutro przed Polkami ostatnie spotkanie tej fazy rozgrywek, po drugiej stronie siatki stanie duet z Tajlandii Juajan/Kambut.Longman/Bukovec CAN [6] – Stasiak/Oleksy POL [22] 0:2
(19:21, 15:21)

Zaplanowane na dziś mecze innej polskiej pary Kociołek/Gruszczyńska zostały przeniesione na jutro, tj. 30. sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved