Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Kardos: Starsi zawodnicy mają poprowadzić młodszych

Marek Kardos: Starsi zawodnicy mają poprowadzić młodszych

fot. archiwum

- Na razie potrzeba czasu, by młodsi siatkarze weszli na odpowiedni poziom, bo oni nie grali jeszcze w PlusLidze ani na tak dużym stresie - mówi o tworzeniu nowego zespołu szkoleniowiec AZS-u Częstochowa, Marek Kardos.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu z częstochowskim AZS-em pożegnała się większość podstawowych zawodników, dlatego trener Kardos zmuszony był do budowy drużyny niemalże od podstaw. – Na początku każdy trener ma surowy zespół, z którego musi coś zrobić – mówi szkoleniowiec. – Trzeba dużo pracować nad tym, żeby zbudować mur z poszczególnych cegiełek, a na to potrzeba czasu – dodaje w TV Orion Marek Kardos.

Jedynym doświadczonym siatkarzem, który został w Częstochowie, jest Dawid Murek. Na powrót pod Jasną Górę zdecydował się Andrzej Stelmach, a negocjacje wciąż trwają z Piotrem Gruszką. Trio tych doświadczonych graczy miałoby stanowić trzon zespołu dowodzonego przez słowackiego trenera. – U starszych zawodników możemy obawiać się jedynie kłopotów zdrowotnych. Widać po nich doświadczenie oraz dobrą technikę, także jeśli będą zdrowi, to będą jednymi z najlepszych zawodników PlusLigi. Reszta musi do nich dołączyć – twierdzi Kardos. – Starsi zawodnicy mają poprowadzić młodszych przede wszystkim taktycznie podczas meczów w stresowych sytuacjach. Jednak na razie potrzeba czasu, by młodsi siatkarze weszli na odpowiedni poziom, bo oni nie grali jeszcze w PlusLidze ani na tak dużym stresie – dodaje szkoleniowiec.

Start PlusLigi zbliża się wielkimi krokami, a zatem wszystkie drużyny powoli wkraczają w okres sparingowy. Nie inaczej jest z częstochowskim AZS-em, który musi rozegrać sporą ilość pojedynków kontrolnych, by zgrać poszczególne formacje. – Zaczynamy w środę kontrolnym meczem z Energetykiem Jaworzno. Potem zagramy co weekend turnieje, aż do końca września – opowiada szkoleniowiec zespołu spod Jasnej Góry.Częstochowianie w nadchodzących rozgrywkach zagrają na nowym obiekcie. – Jest to bardzo ładna hala. Każdemu zespołowi będzie się na niej dobrze grało, także nie wiem, czy będzie ona naszym atutem. Poziom marketingowy PlusLigi poszedł do góry, a więc będzie to godny obiekt do gry – kończy Kardos.

źródło: inf. własna, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved