Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > KS Milicz gromi w pierwszym sparingu

KS Milicz gromi w pierwszym sparingu

We wtorek w hali w Krośnicach beniaminek II ligi Klub Siatkarski Milicz pokonał w pierwszym przedsezonowym meczu sparingowym Delic-Pol Norwid Częstochowa w setach 6:0. Do zespołu z Milicza dołączył nowy środkowy, Bartosz Wajdowicz.

Siatkarze KS Milicz od 20 sierpnia przebywają na obozie w Krośnicach. Z zespołu w ostatnich dniach ubył środkowy Marcin Chmiela (były gracz Gwardii Wrocław), którego nękały problemy zdrowotne kolana. W jego miejsce pozyskano Bartosza Wajdowicza z młodzieżowej drużyny ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Nowy środkowy KS-u ma 22 lata. Przed Młodą ZAKSĄ grał w Gwardii Wrocław, gdzie na środku ataku występował razem z Chmielą. Wajdowicz mierzy 203 cm i waży 85 kg. Jego zasięg w ataku to 350 cm, a w bloku 320 cm.

We wtorek w hali w Krośnicach siatkarze KS Milicz, których celem w nowym sezonie jest awans do I ligi, zmierzyli się z 6. drużyną ubiegłego sezonu grupy drugiej II ligi, Delic-Polem Norwid Częstochowa. Przed spotkaniem trenerzy obu drużyn umówili się, że zagrają sześć setów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla miliczan. Pierwsze trzy sety w zespole z Dolnego Śląska grali zawodnicy podstawowego składu. U rywali przez cały mecz na boisku występowali sami bardzo młodzi zawodnicy.

W składzie milickiej drużyny zabrakło atakującego Alexa Strubbe, który musiał chwilowo wyjechać z Krośnic, oraz młodego środkowego Konrada Dudka. Na zagrywkę wchodził za to trenujący od niedawna 15-letni środkowy Paweł Owczaryszek, gimnazjalista z Milicza. W piątek 31 sierpnia podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka zagrają mecz rewanżowy z Delic-Polem, tym razem w hali w Miliczu. Początek spotkania o godz. 17.30.

KS Milicz – Delic-Pol Norwid Częstochowa 6:0
(25:18, 25:17, 25:15, 25:17, 25:19, 25:23)

Skład KS Milicz: Waldemar Kaczmarek, Jarosław Lech, Arkadiusz Olczyk, Bartosz Wajdowicz, Piotr Janiak, Grzegorz Surma, Grzegorz Kukla (libero) oraz Jakub Paszek, Damian Dobosz, Artur Nakonieczny, Paweł Owczaryszek i Łukasz Ciesiółka

źródło: Głos Milicza