Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Beniaminek z Murowanej Gośliny przygotowuje sie do sezonu

II liga K: Beniaminek z Murowanej Gośliny przygotowuje sie do sezonu

fot. archiwum

Siatkarki UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina przygotowują się do sezonu. Beniaminka II ligi wzmocnią cztery nowe zawodniczki. Siatkarki Ewy Miciul nie będą jednak walczyły o czołowe lokaty w I grupie.

 

Podopieczne Ewy Miciul od trzech tygodni trenują we własnej hali, a w najbliższy weekend zagrają sparingi z drugim zespołem PTPS Piła. Frekwencja na zajęciach jest znacznie większa niż przypadku… pierwszego zespołu. Trenerka beniaminka do dyspozycji ma obecnie 10-11 siatkarek, a wkrótce dołączą kolejne. Zespół UKS Zielone Wzgórza zasiliły Weronika Bandosz i Katarzyna Stefańska (obie ZSMS Poznań), a w przyszłym tygodniu spodziewane są Paulina Stasiak oraz Joanna Szczepankiewicz (obie występowały w trzecioligowym Orkanie Września). Po roku przerwy treningi wznowiła Sandra Narożna – młodsza siostra Natalii (po mężu Wałęsiak – zawodniczki pierwszoligowej drużyny). Niestety, na poniedziałkowym treningu doznała kontuzji kolana i nie wiadomo jak długo będzie wyłączona z zajęć.

– Myślę, że kadra będzie docelowo liczyć 14-15 dziewczyn. Trzon stanowią zawodniczki, które wywalczyły awans do II ligi. W porównaniu do poprzedniego sezonu tylko Daria Gronostaj i Gosia Łęcka zrezygnowały z gry, głównie ze względu na naukę – tłumaczy Ewa Miciul, która liczy się z tym, że niektóre jej podopieczne mogą dołączyć do kadry pierwszoligowej drużyny z Murowanej Gośliny. – Taki jest już los każdego drugiego zespołu. Patrząc na skromny obecnie skład pierwszej drużyny, trzeba się z tym liczyć. Z jednej strony będę się cieszyć, bo dla tych dziewczyn to duża szansa. Ale dla mnie będzie to spore utrudnienie, bo czeka nas zdecydowanie cięższy sezon niż ten w trzeciej lidze – podkreśla opiekunka beniamika. Jej zdaniem, największe szanse na dołączenie do pierwszej drużyny mają środkowe Olga Pankiewicz i Paulina Gorwa, przyjmujące Katarzyna Siwek i Karolina Walczak oraz rozgrywająca Natalia Gałązka. 

Więcej na:

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved