Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Victoria Wałbrzych mierzy w wysokie lokaty

Victoria Wałbrzych mierzy w wysokie lokaty

fot. archiwum

Victoria Wałbrzych przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Po losowaniu, w którym klub otrzymał licencję na grę w drugiej lidze, dokonano znaczących zmian w składzie, aby zespół mógł walczyć o wysokie miejsce w tabeli.

Pierwsza ważna zmiana w wałbrzyskiej ekipie nastąpiła na pozycji trenera – Marek Olczyk zastąpił na tej posadzie Janusza Ignaczaka. Poza tym szeregi klubu zasilą co najmniej czterej nowi zawodnicy: środkowy Jarosław Pizuński z Nysy, rozgrywający Tomasz Michalak z Będzina, atakujący Bartłomiej Podgórski, który dwa ostatnie sezony spędził we Francji, a także przyjmujący Dawid Migdalski, który grał w Bielsku-Białej. Władze klubu rozważają jeszcze jeden transfer, jednak nie podają na razie szczegółów. Obok tych graczy w sezonie 2012/13 po raz kolejny w barwach Victorii zagraj: Łukasz Jurczyński, Paweł Olszewski, Maciej Leński, Piotr Wierzbicki, Michał Tomiałowicz, Piotr Nowakowski, Fabian Kurzawiński, Łukasz Ostapiuk i Sebastian Zieliński. Z klubem pożegnali się natomiast Mateusz Radojewski, Dominik Broj, Daniel Gądek, Tymoteusz Gajek i Adrian Sdebel.

Znany jest już terminarz rozgrywek ligowych. Victoria, podobnie jak w poprzednich latach, wystąpi w drugiej grupie. Obok wałbrzyskiego klubu pojawi się w niej 11 drużyn, w tym pięć ze Śląska (TKS Tychy, Spodek Katowice, AZS Racibórz, Volley Rybnik i DelicPol Częstochowa), dwie z województwa opolskiego (AZS Opole i Juvenia Głuchołazy) oraz trzy z Dolnego Śląska (Gwardia Wrocław, KS Milicz i Bielawianka Bielawa). Jedenastą ekipą będą Czarni Rząśnia z województwa łódzkiego. W inauguracyjnym spotkaniu – 29 września – Victoria zmierzy się z Czarnymi Rząśnia. Ważnym etapem przygotowań do sezonu będzie Turniej o Puchar Prezesa WZK Victoria. W dniach 15-16 września do Wałbrzycha zawita między innymi Jastrzębski Węgiel, szykują się więc ciekawe zawody pełne siatkarskich emocji.

źródło: skibasport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved