Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Sopocianki wyjeżdżają do Rosji, ostatnia szansa dla Kubanki

Sopocianki wyjeżdżają do Rosji, ostatnia szansa dla Kubanki

fot. archiwum

Bez zmagającej się z biurokratycznymi procedurami Eriki Coimbry i wracającej z rozgrywanych w Ankarze mistrzostw Europy juniorek Natalii Gajewskiej Atom Trefl wyruszy w środowy poranek na towarzyski turniej w rosyjskim Tiumeniu.

O angaż w zespole mistrzyń Polski walczy Kubanka Noris Cabrera, dla której impreza będzie szansą, by ostatecznie przekonać do siebie trenera Jerzego Matlaka.

Po udanym zgrupowaniu w Cetniewie mistrzynie Polski udają się na Wschód. Od 29 sierpnia do 3 września przebywać będą w Rosji, gdzie zagrają trzy mecze w ramach turnieju o Puchar Gubernatora Miasta Tiumen. Pierwszy z nich zagrają 31 sierpnia  o godzinie 16:00 przeciwko tureckiemu Iller Bankasi. Dzień później o 15:00 zmierzą się z ukraińską Severodonchanką, a na sam koniec turnieju, w niedzielę 2 września o 13:00, zagrają z zespołem gospodyń.

Głównym celem turnieju jest zgrywanie elementów meczowych, jakie ćwiczyliśmy do tej pory. Ciężko pracowaliśmy nad nimi podczas okresu przygotowawczego, a siatkówka jest grą, która polega na ciągłym udoskonalaniu, poprawianiu. Dlatego zespół potrzebuje zgrania, a my chcemy mieć jak najwięcej okazji do tego typu ćwiczeń – wyjaśnia dyrektor sportowy klubu, Grzegorz Zięba.W awizowanym na turniej składzie znajduje się niemal kompletna kadra mistrzyń Polski. Zabraknie jedynie Brazylijki Eriki Coimbry oraz młodej rozgrywającej Natalii Gajewskiej. "Kika" wciąż zmaga się z kwestiami proceduralnymi, które umożliwią jej pobyt w Polsce. W Sopocie ma się zameldować 4 września, a więc dzień po powrocie zespołu z Rosji. Natomiast Gajewskiej nie przewidziano w składzie na turniej ze względu na udział w zakończonych właśnie mistrzostwach Europy juniorek.

Polki rywalizację w tureckiej Ankarze zakończyły na 6. miejscu. W rozgrywkach grupowych wygrały trzy pierwsze spotkania, ale po nich doznały dwóch porażek i przystąpiły do rywalizacji dopiero o miejsca 5-8. W tej fazie pokonały 3:1 Belgię, a następnie w meczu o 5. miejsce w tym samym rozmiarze doznały porażki z Niemkami.

Pod nieobecność Coimbry i Gajewskiej o angaż w Atomie Treflu starała się będzie Kubanka Noris Cabrera. 26-letnia przyjmująca, która trenuje z sopociankami od początku przedsezonowych przygotowań, zbiera dobre recenzje i jest bardzo bliska ostatecznego przekonania do siebie trenera Jerzego Matlaka. Decydującym sprawdzianem ma być właśnie turniej w Tiumeniu.

Cabrera umowę może podpisać w każdej chwili, gdyż jest wolną zawodniczką, a w dodatku posiada wszystkie niezbędne dokumenty oraz zgodę od swojej rodzimej federacji na grę poza granicami Kuby. Ubiegłej jesieni bez powodzenia starała się o kontrakt z PTPS Piła.

Przed startem ligowych rozgrywek Atom Trefl planuje rozegrać kilkanaście spotkań sparingowych. Już 12 września sopocianki wyjadą na kolejny turniej – Fakro Cup o Puchar Ziemi Gorlickiej, gdzie powinny zaprezentować się już w pełnym składzie. Udział w imprezie zapowiedziały między innymi wicemistrzynie Polski, BPS Muszynianka Fakro Muszyna.

źródło: trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved