Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki PLKS Pszczyna z aspiracjami na pierwszą ligę

Siatkarki PLKS Pszczyna z aspiracjami na pierwszą ligę

fot. archiwum

Zarząd PLKS-u Pszczyna chciał miejsca w pierwszej czwórce, ale trener Jarosław Bodys kategorycznie stwierdził: Chcemy zająć 1. miejsce w II lidze. W przygotowaniach do zbliżającego się sezonu pszczynianki rozegrały sparing ze Szwedkami.

Jarosław Bodys wraca do Pszczyny. Szkoleniowiec prowadził już siatkarki PLKS-u w roku 2008, gdy te spadły do II ligi. Już w pierwszym sezonie udało się wywalczyć awans i wrócić na pierwszoligowy front. – I teraz świadomie podjęliśmy jako zarząd działania w stronę trenera Bodysa. Obejmował zespół po spadku, ale od razu udało mu się pozbierać drużynę i awansować do I ligi – mówi Wiesław Maroń, wiceprezes PLKS-u Pszczyna.

Jarosław Bodys twierdzi, że nie boi się wchodzić drugi raz do tej samej rzeki. – Koryto może jest takie samo, ale woda już zupełnie inna. Mam przynajmniej taką nadzieję – mówi 43-letni trener. Optymistką jest także kapitan PLKS-u – Agnieszka Mitręga.W zeszłym sezonie miałyśmy 6-7 dziewczyn do gry na tym poziomie, a teraz skład jest bardzo wyrównany. Ciężar gry będzie spoczywał na tych bardziej doświadczonych zawodniczkach, ale skład został odmłodzony – mówi siatkarka. I to prawda – średnia wieku drużyny w tym sezonie to 22,8 lat, natomiast średnia wzrostu to 178,5 cm. – Cieszy nas to, że w drużynie jest też dziewczyna stąd, a konkretnie z Czarkowa, Wiktoria Sowińska – mówi Wiesław Maroń.

Prócz sparingu z reprezentacją Szwecji siatkarki z Pszczyny przed rozpoczynającym się 29 września sezonem sparować będą jeszcze z chorzowiankami i częstochowiankami. Droga do I ligi nie będzie jednak taka łatwa. W grupie śląskiej II ligi zagra aż 12 zespołów. Do turniejów półfinałowych awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup. Półfinały wyłonią finałową czwórkę, która zagra w turnieju o bezpośredni awans do I ligi, a uzyskają go dwie najlepsze drużyny.Jednym z etapów przygotowań do sezonu był dla siatkarek z Pszczyny mecz z reprezentacją Szwecji. Drużyna „Trzech Koron” w światowym rankingu zajmuje dopiero 109. miejsce na 129 drużyn sklasyfikowanych, ale dla pszczynianek okazała się mocnym rywalem.

W pierwszym secie do stanu 13:15 było jeszcze wyrównanie, potem przyjezdne zaczęły zdobywać punkt za punktem i ostatecznie wygrały do 18. Druga partia na początku była także wyrównana, ale potem Szwedki odskoczyły na kilka oczek. Podopieczne Jarosława Bodysa doścignęły je, by w końcówce spokojnie wygrać do 21.

W  kolejnej odsłonie nasze sąsiadki zza morza od początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i dowiozły ją do końca partii. Czwartą partię wygrały Szwedki, ale sztaby trenerskie umówiły się jeszcze na tie-break, a tu pszczynianki wygrały na przewagi do 15.

PLKS Pszczyna – Szwecja 2:3
(18:25, 25:21, 16:25, 20:25, 17:15)

Autor: Michał Pawlak

źródło: sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved