Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga zostaje w Kielcach

PlusLiga zostaje w Kielcach

fot. archiwum

We wtorek 28 sierpnia, w siedzibie Profesjonalnej Ligi Siatkówki SA odbyło się spotkanie dotyczące między innymi startu w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach PlusLigi nowej drużyny siatkówki mężczyzn, która powstaje w Kielcach.

W spotkaniu wziął w nim udział m.in. Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej, który włączył się w akcję ratowania siatkarskiej ekstraklasy dla Kielc, po tym, jak z występów w PlusLidze zrezygnował Fart Kielce. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie zakończyło się sukcesem i w nadchodzącym sezonie województwo świętokrzyskie będzie miało swojego przedstawiciela w siatkarskiej elicie.

Podczas spotkania Jacek Sęk przedstawił dokumenty, które udało się zgromadzić, dotyczące przejęcia od klubu Fart Kielce drużyny siatkówki. Nowa Spółka Akcyjna (a nie jak na początku planowano – stowarzyszenie), która ma powstać w Kielcach, będzie musiała wystąpić do Polskiego Związku Piłki Siatkowej o licencję umożliwiającą wzięcie udziału w rozgrywkach ligowych.

Na spotkaniu z przedstawicielami PlusLigi zostało zaakceptowane porozumienie, które zostało zawarte pomiędzy klubem Fart Kielce a Świętokrzyskim Związkiem Piłki Siatkowej, dotyczące przekazania drużyny. Jest to kolejny krok, abyśmy wystąpili w nadchodzącym sezonie w PlusLidze pod kieleckim szyldem. Pozostało nam dopełnić kilka formalności, dzięki którym moglibyśmy wziąć udział w rozgrywkach w nadchodzącym sezonie. W najbliższych dniach będziemy się starali zorganizować konferencję prasową, podczas której poinformujemy o wszystkich szczegółach dotyczących nowego klubu siatkówki z Kielc. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawimy sztab szkoleniowy oraz zarząd nowego klubu. Pod koniec września będziemy się starali zorganizować oficjalną prezentację zawodników – mówi Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.Nowo powstała drużyna, której trenerem będzie Dariusz Daszkiewicz, cały czas kompletuje kadrę na nowy sezon. Wkrótce w Kielcach powinni pojawić się kolejni zawodnicy, którzy będą przymierzani do gry w nowym kieleckim zespole. – Widziałem, że w prasie ukazały się nazwiska kilku zawodników przymierzanych do gry w naszym zespole. Są to na razie gracze testowani, którzy nie podpisali jeszcze umowy z klubem, nie wiadomo, czy wszyscy zostaną. Pojawią się jeszcze inny zawodnicy, zwłaszcza ci z zagranicy, dlatego na razie za wcześnie jest, żeby operować konkretnymi nazwiskami – dodaje Sęk.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved