Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Najtrudniejszy etap za dąbrowiankami

Najtrudniejszy etap za dąbrowiankami

fot. archiwum

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza najcięższą formę przygotowania mają już za sobą. Teraz wracają do piłek i szlifowania zagrań na parkiecie. Znany jest też orientacyjny plan sparingów przygotowujących dąbrowianki do premierowego sezonu ORLEN Ligi.

Zespół trenuje od ponad miesiąca, ale niektóre zawodniczki po sezonie reprezentacyjnym otrzymały kilka dni wolnego więcej. Wśród nich była atakująca Joanna Kaczor, która „wycisk” siłowy dostała już podczas zgrupowań kadry i jej organizm musiał odpocząć. – Od paru treningów już gramy, szlifujemy technikę i ogrywamy się. Jesteśmy na etapie grania szóstkami. Jest wesoło, dużo czasu spędzamy z piłkami i przyzwyczajamy się do siebie, bo część dziewczyn jest nowych, ale znam się z Ivaną Plchotovą, z którą grałam kiedyś w Muszynie, a poza tym ta cała drużyna to fajna grupa dziewczyn i jak się zgramy, to możemy wiele zwojować – twierdzi Kaczor.

Jak podkreśla najbardziej doświadczona siatkarka Tauronu MKS, rozgrywająca Magdalena Śliwa, mimo ciężkiego okresu dla ich mięśni, drużyna nie narzeka i już nie może doczekać się tej właściwej części siatkówki, czyli gry na parkiecie, dającej tak wiele radości ich ukochanym kibicom. – Po miesiącu wspólnych treningów jesteśmy pełne energii i czekamy na początek sezonu. Nasza praca przebiegła świetnie, pracowałyśmy nad siłą i mocą, teraz skupiamy się nad szybkością, treningi są bardzo dobrej jakości – dodaje Śliwa.

Cykl sparingów MKS zaczyna od meczów z Muszyną 31 sierpnia. Następnie zagra w turniejach towarzyskich w Katowicach (Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej 14-16.09.) oraz w Jarocinie. Przed nim również mecz o Superpuchar Polski, w którym zmierzy się z Atomem Trefl Sopot.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved