Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwa wygrane sparingi Jedynki Aleksandrów Łódzki

Dwa wygrane sparingi Jedynki Aleksandrów Łódzki

fot. archiwum

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki rozegrały dwa mecze towarzyskie we własnej hali z Budowlanymi Toruń. W obu meczach podopieczne trenera Mariusza Bujka wyraźnie dominowały na tle beniaminka I ligi kobiet. W środę kolejny mecz tych zespołów.

W poniedziałek w Aleksandrowie Łódzkim miejscowa Jedynka po raz pierwszy zmierzyła się z Budowlanymi Toruń. Był to pierwszy sparing obu zespołów zaplanowany na ten tydzień. Drużyna gospodarzy pokonała zespół przyjezdny 6:0 – taki nietypowy wynik to efekt ustaleń między trenerami obu drużyn. Trenerzy obu zespołów dali szansę gry wszystkim swoim zawodniczkom.

Dzień później oba zespoły znów stanęły po przeciwnych stronach siatki. Również tym razem górą były gospodynie, które pokonały przeciwniczki 5:1. Tak jak i dzień wcześniej trenerzy sprawdzili wszystkie swoje zawodniczki. Mecz nie był jednak już tak jednostronny jak poprzedniego dnia, widać było większą walkę i zaangażowanie obu drużyn. Oba zespoły zagrają ze sobą jeszcze jeden mecz. Budowlani po nim wrócą do Torunia i będą przygotowywać się do sezonu we własnej hali, a zespół Jedynki w najbliższy weekend weźmie udział w turnieju Silesia Cup 2012 w Mysłowicach. – Okres, który już za nami, obfitował w jednostki treningowe. Byliśmy na obozach w Zakopanem i Kleszczowie, przygotowywaliśmy się też na własnych obiektach. Był to trudny czas dla dziewczyn, ale teraz schodzimy trochę z tonu, wchodzimy na salę i zaczynamy się zgrywać – mówi trener Jedynki Aleksandrów Łódzki, Mariusz Bujek. W zespole Jedynki dziwić mogły dwa nowe nazwiska – Tomczyk i Wilk. Nie oznacza to jednak, że zespół z Aleksandrowa pozyskał nowe siatkarki. To dobrze znane kibicom Anna Związek (obecnie Tomczyk) oraz Justyna Ordak (obecnie Wilk), które zmieniły stan cywilny, a co za tym idzie – również nazwiska.

Pracowaliśmy na obozie w Ciechocinku nad siłą i wytrzymałością, teraz jesteśmy w trakcie drugiego obozu w Aleksandrowie Łódzkim – opowiada Mariusz Soja, trener Budowlanych Toruń. – Mamy więcej zajęć w sali po tych pięciu tygodniach ciężkich przygotowań. Powoli wchodzimy w granie, te pierwsze mecze z Aleksandrowem to jeszcze jakby odskocznia od ciężkich treningów. Od września przechodzimy już do pracy stricte siatkarskiej.Jedynka Aleksandrów Łódzki – Budowlani Toruń 6:0
(25:16, 25:17, 25:23, 25:16, 25:19, 25:16)

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Budowlani Toruń 5:1
(25:22, 25:17, 25:18, 21:25, 25:22, 25:20)

Składy zespołów:
Jedynka: Michalkiewicz, Przepiórka, Tomczyk, Mieszała, Korzycka (libero), Kwiatkowska, Wilk, Yordańska, Natanek, Kaliszuk Nowakowska i Babicz
Budowlani: Drzewiczuk, Słonecka, Sobczak, Ostrowska, Toborek, Łunkiewicz, Kutyła, Wardzińska, Brzóska, Lewandowska, Pleśnierowicz i Kolanowska (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved