Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS WSBiP KSZO będzie walczył o złoto

AZS WSBiP KSZO będzie walczył o złoto

fot. archiwum

W najbliższy wtorek od meczu z KS Sokół 43 AZS AWF Katowice w fazie grupowej rozpoczną walkę o medale Mistrzostw Polski AZS w grach zespołowych siatkarki AZS WSBiP KSZO. Mistrzostwa odbędą się w dniach 27-30 sierpnia na sportowych obiektach Krakowa.

Dla podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego będzie to jubileuszowy – dziesiąty start w akademickich mistrzostwach kraju. W dotychczasowych wywalczyły 5 medali – 3 srebrne i 2 brązowe.

Do turnieju siatkarskiego kobiet zgłosiło się w tym roku 7 zespołów. Zabraknie ubiegłorocznego mistrza, opartego na zawodniczkach występującego w byłej już PlusLidze Kobiet – AZS Białystok. W Krakowie o medale mistrzostw Polski klubów AZS w siatkówce kobiet walczyć będą AZS Uniwersytet Ekonomiczny Kraków, AZS LSW Warszawa, KŚ AZS Politechnika Śląska, SPS AZS Politechnika Częstochowa (grupa A) oraz AZS WSBiP Ostrowiec Św., KS Sokół 43 AZS AWF Katowice i AZS AWF UKSW Warszawa (grupa B).

Ostrowczanki zmagania rozpoczną 28 sierpnia o godzinie 17 z drużyną z Katowic, która w ubiegłym sezonie przegrała walkę o I ligę w turnieju mistrzyń II ligi. Następnego dnia o godzinie 9 ostrowczanki zmierzą się z zespołem złożonym z akademiczek dwóch warszawskich uczelni – Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (trzeci zespół 3 grupy II ligi). Tego samego dnia (o godzinie 17 i 19) rozegrane zostaną mecze półfinałowe, do których awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup. Decydujące boje zaplanowano na 30 sierpnia – o godzinie 12 rozpocznie się mecz o brązowe medale, a 2 godziny później wielki finał.Pod nieobecność białostoczanek głównym rywalem do złota AZS WSBiP wydaje się być pierwszoligowy rywal ostrowczanek AZS Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie z trzema byłymi siatkarkami KSZO w składzie – Katarzyną Walawender, Sandrą Cabańską i Aleksandrą Król. Atutem zespołu spod Wawelu z pewnością będzie statut gospodarza imprezy, bo choć siatkarskie zmagania odbywać się będą w halach Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej, z pewnością będzie mógł liczyć na doping swojej publiczności.

Ostrowiecki zespół bierze udział w akademickich mistrzostwach kraju niemal nieprzerwanie od 2002 roku. Reprezentantek ostrowieckiej uczelni zabrakło tylko w 2003 roku w Olsztynie. Historyczny medal wywalczyły w 2006 roku, zdobywając pod wodzą trenera Jarosława Bodysa brąz w Warszawie. Od tego momentu siatkarki AZS WSBiP wracały do Ostrowca Św. z medalami niemal z każdych mistrzostw. Wyjątkiem był 2008 rok, kiedy pod wodzą Krzysztofa Leszczyńskiego, zakończyły rywalizację tuż za „pudłem”. W ostatnich trzech latach skład podium był niemal niezmienny. Królował niepodzielnie AZS Białystok, a skład medalistek uzupełniały zespoły AZS WSBiP Ostrowiec Św. (za każdym razem pod wodzą Romana Murdzy) i AZS UE Kraków.

Historia startów AZS WSBiP w mistrzostwach:
2002 Gorzów Wlkp. – 5. miejsce
2004 Lublin – 5. miejsce,
2005 Katowice – 5. miejsce
2006 Warszawa – 3. miejsce
2007 Łódź – 2. miejsce
2008 Rzeszów – 4. miejsce
2009 Kraków – 2. miejsce
2010 Częstochowa – 2. miejsce
2011 Gorzów Wlkp. – 3. miejsce

 

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved