Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ze Roberto wstrzymuje się z decyzją do września

Ze Roberto wstrzymuje się z decyzją do września

fot. archiwum

Przed tygodniem pisaliśmy o tym, iż szkoleniowiec złotych medalistek olimpijskich zastanawia się nad przedłużeniem swojego kontraktu. Teraz wiemy, że odłożył swoją decyzję do czasu wyborów nowego prezydenta Światowej Federacji Siatkówki.

Jose Roberto Guimaraes, bo o nim mowa, znajduje się teraz w komfortowej sytuacji. Po zakończonych właśnie igrzyskach dołożył kolejne złoto do swojej trenerskiej kolekcji. Ze Roberto już raz sięgał po mistrzostwo olimpijskie, równo 20 lat temu, w Barcelonie, wraz z męską reprezentacją. Mało tego, na swoim koncie zapisał również zwycięstwa w Lidze Światowej (1993) oraz mistrzostwach Ameryki Południowej (1993 i 1995).

Brazylijski szkoleniowiec od 2003 roku pełni rolę trenera żeńskiej ekipy narodowej, z którą pięciokrotnie triumfował na kontynencie oraz w rozgrywkach World Grand Prix. Ponadto dwa razy wywalczył wicemistrzostwo świata, natomiast w Londynie sięgnął po swój trzeci złoty medal olimpijski (wcześniej, również z siatkarkami, triumfował w Pekinie).

Ze Roberto znajduje się teraz na szczycie swojej reprezentacyjnej kariery, dlatego też nie zamierza podejmować pochopnej decyzji dotyczącej jego przyszłości. Tym bardziej, że w nadchodzącym sezonie obejmie pracę szkoleniowca w brazylijskim klubie w Campinas (miasto położone 100 km na północ od Sao Paulo). Jest to tym samym jego powrót do brazylijskiej ligi. Przez ostatnie sześć lat prowadził bowiem włoskie Scavolini Pesaro i Fenerbahce Stambuł, z którymi zdobył łącznie 9 medali krajowych i zagranicznych.Dziękuję Bogu za to, że mam takie życie. Najpierw olimpijskie złoto, teraz wyzwanie czekające mnie w Campinas. Z tych powodów uważam, że przechodzę właśnie przez najlepsze lata mojego życia. Narodowa drużyna osiągnęła jeden z najlepszych rezultatów w historii, co sprzyja projektowi, który zaczynamy w Campinas – powiedział wczoraj podczas oficjalnej prezentacji drużyny w Amil Arenie.

W przypadku objęcia narodowej reprezentacji Ze Roberto musi poczekać na rozmowę z Ary Gracą, prezydentem Brazylijskiej Federacji Siatkówki, który obecnie prowadzi kampanię w wyborach do fotela szefa FIVB. Nie jest jednak tajemnicą, że obaj panowie wyrażają chęć do przedłużenia współpracy aż do igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Teraz trwa kampania. Mam nadzieję, że Ary zwycięży w wyborach. Wtedy będziemy mieli czas do tego, aby przedyskutować kwestię przedłużenia mojej współpracy. Teraz nie ma takiej takiej potrzeby. Dzięki temu mam teraz więcej czasu, aby skupić się wyłącznie na pracy w Campinas – stwierdził Ze Roberto.

Jednak wcześniej wybitny szkoleniowiec ma tydzień na odpoczynek, jak również na spełnienie drugiej obietnicy po zdobyciu olimpijskiego złota. Pierwszą było ogolenie głowy. Teraz musi przejść pieszo 150 kilometrów z Campinos do Camino de Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Podopieczne Ze Roberto rozpoczynają rozgrywki 4 września meczem przed własną publicznością z Pinheiros.

źródło: globoesporte.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved