Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Kielcach szykują się na PlusLigę i testują Kubańczyka

W Kielcach szykują się na PlusLigę i testują Kubańczyka

fot. archiwum

W Kielcach przygotowują drużynę do rozgrywek PlusLigi. Obecnie w tworzonym w "spadku" po Farcie ekstraklasowym zespole sprawdzany jest 23-letni atakujący z Kuby, Armando Danger. To jeszcze nie koniec pozyskiwania zawodników do zespołu.

Za zbieranie ekipy, która zastąpić ma niezgłoszony do rozgrywek po wycofaniu sponsora zespół z Kielc, odpowiada pracujący w Farcie od początku jego istnienia do połowy kwietnia ubiegłego roku 42-letni Dariusz Daszkiewicz. Mimo że nowa kielecka inicjatywa nie jest jeszcze w pełni sformalizowana (porozumienie z byłym sponsorem jest już gotowe i teraz trzeba czekać na akceptację nowego tworu przez władze PlusLigi), to siatkarze rozpoczęli już intensywne przygotowania do rozgrywek. Nieco w tajemnicy zajęcia odbywają się dwa razy dziennie – pierwszy sparing ekipa Daszkiewicza ma zaplanowany na 1 września w Nowym Sączu. Spotka się tam w pojedynku charytatywnym z mistrzem Polski Asseco Resovią.

Czasu do początku gier nie jest dużo, a zespół jeszcze nie w pełni skompletowany. Jedynym obcokrajowcem w ekipie jest aktualnie Kubańczyk Danger. Ten mający 190 cm wzrostu atakujący (sięgający w ataku piłki na wysokości 350 cm) pojawił się w Polsce już we wrześniu ubiegłego roku na testach w PGE Skrze, ale w niej zatrudnienia nie znalazł. Nowego klubu w Kielcach szuka sobie także 32-letni przyjmujący Wojciech Gradowski (191 cm wzrostu/91 kg wagi), który miniony sezon spędził w Delekcie Bydgoszcz. Jak zapowiadaliśmy, w orbicie zainteresowań kielczan jest 29-letni Robert Milczarek. Libero z Bełchatowa w zespole Daszkiewicza ma jednak pełnić rolę… przyjmującego, bo za odbiór piłek rywali odpowiadać będzie 25-letni Bartosz Sufa (186/84). On w zakończonych rozgrywkach był zmiennikiem Pawła Ruska w Jastrzębskim Węglu. Grę w tym klubie ma za sobą jego rówieśnik, rozgrywający Grzegorz Pająk (196/87). Do Kielc trafił jednak po rocznym pobycie we Francji. Z ekstraklasowych parkietów znany jest także 23-letni środkowy z ZAKSY Kędzierzyn Koźle, Sebastian Warda (204/87).

Więcej w serwisie gazeta.plźródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved