Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski: Zespół jest silniejszy

Sławomir Gerymski: Zespół jest silniejszy

fot. archiwum

- Ich pozyskanie uważam za strzał w dziesiątkę - mówi o nowych twarzach w MCKiS Jaworzno trener tego zespołu, Sławomir Gerymski. W rozmowie na oficjalnej stronie klubu opowiada o przygotowaniach i celach na nadchodzący sezon.

Siatkarze szóstej ekipy I ligi mają za sobą obóz przygotowawczy w Kielnarowej. – Zawodnicy bardzo ciężko pracowali: sześć godzin podczas trzech treningów dziennie. Był to obóz kondycyjno-techniczny, więc było też miejsce na siatkówkę. Zagraliśmy sparing z AZS Rzeszów, który wygraliśmy 4:1 – opowiada na oficjalnej stronie MCKiS Jaworzno szkoleniowiec tego klubu, Sławomir Gerymski.

W ekipie z województwa śląskiego doszło do sporych zmian kadrowych, które trener ocenia pozytywnie. – Odejście Pawła Adamajtisa troszeczkę nas zastopowało. Na jego pozycję ściągnęliśmy dwóch zawodników: mniejszego, mierzącego 196 centymetrów 20-latka, Szymona Romacia z Lubina, dwukrotnego złotego medalistę mistrzostw Polski, a także dwa lata starszego Damiana Schulza, który ma dwa metry i osiem centymetrów. Pierwszy z nich jest leworęczny, drugi praworęczny. Mam nadzieję, że obaj będą się wzajemnie wspomagać. Kolejna zmiana kadrowa dotyczy środka bloku. Przyszedł Patryk Skup i Mateusz Sacharewicz. Są to chłopcy, którzy w swoich klubach byli najlepszymi zawodnikami. Ich pozyskanie uważam za strzał w dziesiątkę. Z Będzina przyszedł do nas najlepszy, według mnie, zawodnik tego klubu, Marcin Kantor. Do tego dochodzi na rozegraniu młody, leworęczny Kacper Popik, który na pewno będzie fajnie zastępował Kamila Kwasowskiego. To wszystko są dodatki, których do tej pory nie mieliśmy. Już na wejściu uważam, że jest to zespół troszeczkę silniejszy – stwierdził Gerymski.

Szkoleniowiec jaworznian nie chce jednak jasno deklarować celów, jakie stawia przed swoimi zawodnikami. – Cel jest zawsze taki sam: trzeba iść do przodu – stwierdza enigmatycznie. – Na pewno chcielibyśmy powtórzyć wynik z tego roku i awansować do play-offów – dodaje. Jednocześnie podkreśla, że nawet zarząd nie przedstawił mu żadnych wymagań, zaznaczając, iż jest na to jeszcze za wcześnie. – W kwestii celów, jakie są przede mną stawiane, jeszcze nie rozmawiałem z działaczami klubu, ponieważ nie znamy siły wszystkich zespołów.W najbliższym czasie drużynę MCKiS czeka szereg spotkań kontrolnych. – 29 sierpnia gramy w Rudnikach z AZS Częstochowa. Co roku gramy z tą drużyną, tak więc tradycji musi stać się zadość, natomiast na 1 września zaprosiliśmy do Jaworzna zespół z Kęt. Obiecaliśmy również, że na tydzień przed rozpoczęciem ligi przyjedziemy do nich na rewanż – opowiada trener Gerymski.

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved