Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jan Nowakowski: Belgowie byli zdecydowanie lepsi w zagrywce

Jan Nowakowski: Belgowie byli zdecydowanie lepsi w zagrywce

fot. archiwum

Po zwycięstwie 3:1 nad Finlandią na inaugurację mistrzostw Europy, w drugiej kolejce nasi juniorzy musieli uznać wyższość Belgii, z którą przegrali po tie-breaku. O tym spotkaniu opowiedział portalowi plusliga.pl środkowy reprezentacji Polski.

Mecz mógł się podobać, a atmosferę tego spotkania wyczuwało się w powietrzu. Niestety nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę – ubolewa zdobywca trzech punktów Jan Nowakowski.

Biało-czerwoni, mimo iż przegrywali 1:2 w setach, doprowadzili do tie-breaka, który rozstrzygnął się jednak na korzyść gości. – Belgowie bardzo dobrze zagrywali, my musieliśmy w takiej sytuacji grać na wysokiej piłce i myślę, że to zaważyło na wyniku końcowym – uważa mierzący 200 centymetrów środkowy reprezentacji Polski.

W premierowej odsłonie, przegranej do 17, podopieczni Jacka Nawrockiego mieli spore problemy z odbiorem. – Na odprawie trenerzy zwracali nam uwagę na ten element. Ja nie jestem zawodnikiem, który jest odpowiedzialny za przyjęcie i nie mogę powiedzieć dokładnie, co było przyczyną słabszego odbioru. Trzeba jednak przyznać, że Belgowie byli zdecydowanie lepsi w niedzielę w zagrywce i wykonywali ten element bardzo dobrze – podkreślił w rozmowie z portalem plusliga.pl Nowakowski.Pomimo porażki środkowy młodzieżowej reprezentacji zwraca uwagę na to, co udało się wywalczyć. – Ten punkt jest bardzo cenny, jak każdy na tych mistrzostwach – zaznacza zawodnik bydgoskiego Chemika, grający na co dzień w ekipie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. – Przed nami chwila odpoczynku i przygotowujemy się na mecz z Włochami – dodaje.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved