Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: W GTPS młodość i przemiany

II liga M: W GTPS młodość i przemiany

fot. archiwum

Nowe logo, intensywne pozyskiwanie sponsorów i mocne stawianie na młodzież, przede wszystkim gorzowską: to cele GTPS na najbliższe lata. Klub ma nowego menadżera: 18-letniego Michała Sinieckiego. Gorzowscy siatkarze rozpoczęli dziś wspólne treningi.

Do sezonu przygotowywali się dotychczas indywidualnie. W hali przy ulicy Czereśniowej zabrakło jedynie Krzysztofa Kocika, który się rozchorował. Klub natomiast przedstawił cele na najbliższe lata. Działacze chcą postawić na młodzież i to nie tylko w samym zespole. Nowym menadżerem został 18-letni Michał Siniecki, były… bramkarz Piasta Karnin, obecnie znajdujący się w kadrze Błękitnych Lubno. – Rozpoczęliśmy współpracę z firmą trzyGieGRX, która zapewni kompleksową obsługę medialną. Chcemy powołać klub biznesu, który będzie zrzeszał przedsiębiorców, nie tylko lokalnych, chcących wspierać klub – poinformował nowy menadżer.

Zarząd liczy, że GTPS zyska nowy wizerunek. – Będzie wkrótce nowe logo. Chcemy generalnie wprowadzić inną niż dotychczas wizję siatkówki w Gorzowie. Na pewno jednak Rajbud i Meprozet pozostaną sponsorami tytularnymi. Mamy obietnice firm, które chciałyby z czasem wejść do klubu. Niekoniecznie musi być to teraz, są deklaracje na sponsoring od listopada czy stycznia – powiedział wiceprezes GTPS, Zenon Michałowski. Klub ma wciąż zaległości wobec byłych zawodników. Zarząd chce do końca września je uregulować.

Członek stowarzyszenia "Tylko Gorzów" nawiązał też do planów miasta związanych z uchwałą o wspieraniu flagowych dyscyplin Gorzowa. Wśród nich nie ma siatkówki. – Wiemy, jakie są plany miasta. Rozmawiałem z wieloma radnymi. Mamy swój projekt, który przedstawiliśmy na organizowanej przez stowarzyszenie debacie. Na pewno będziemy walczyć o pozycję siatkówki w mieście – dodał Zenon Michałowski.Trener Andrzej Stanulewicz podkreśla, że zespół czeka dużo pracy u podstaw. Większość zawodników jest w wieku juniorskim bądź dopiero go skończyło. – Jeżeli nie będziemy wierzyć w to, co robimy, to zostaną nam tylko wspomnienia z przeszłości. Zespół jest bardzo młody. Mamy dwóch doświadczonych siatkarzy. Kolejna dwójka, czyli Paniączyk i Przyborowski, to taka bym powiedział średnia klasa. Pozostałych, którzy dopiero co byli w gronie juniorów, trzeba kształtować. Musimy pogodzić typowy trening ligowy z dalszą nauką tego sportu – zauważył gorzowski szkoleniowiec. W drużynie nie zobaczymy raczej dotychczasowego przyjmującego Orła Międzyrzecz, Wojciecha Janasa, który nie porozumiał się z klubem.

Pierwszy sprawdzian dla GTPS to turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina, który odbędzie się w dniach 8-9 września. Oprócz gorzowian i miejscowej Olimpii, wystąpią także inni drugoligowcy: Sobieski Żagań oraz AZS UZ Zielona Góra. Tydzień później GTPS zagra najprawdopodobniej w Szczecinie. – Kontaktował się z nami też Orzeł Międzyrzecz, więc gdzieś w międzyczasie zmierzymy się z nimi – dodał Andrzej Stanulewicz. XV Memoriał im. Ryszarda Świątkiewicza ma się odbyć w dniach 29-30 września. To będzie generalny sprawdzian przed inauguracją II-ligowych rozgrywek. 13 października pierwsza kolejka II ligi grupy 1. GTPS czeka wyjazdowy mecz z LO MS Świnoujście.

Autor atykułu: Filip Górecki

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved