Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Grand Prix Staszowa zakończone

Grand Prix Staszowa zakończone

fot. archiwum

W niedzielę 26 sierpnia na terenie rekreacyjnym Zalewu nad Czarną odbył się turniej finałowy Grand Prix Staszowa w siatkówce plażowej. Do rywalizacji stanęło 12 najlepszych par z trzech rozegranych wcześniej turniejów eliminacyjnych.

Zawodnicy przyjechali między innymi z Kielc, Buska, Pińczowa, Krakowa, Warki, Połańca, Rytwian, Bielin. Udział wzięli również miejscowi siatkarze. Rozgrywki rozpoczęły się przy słonecznej i ciepłej pogodzie, natomiast po dwóch godzinach „rozszalał” się wiatr, który spowodował że piłka wyczyniała różne „cuda”.

Większość kibiców i zawodników liczyła, że para ze Staszowa – Karol Leks i Damian Błaszczyk – wygra turniej finałowy, gdyż to właśnie ona wygrała dwa turnieje eliminacyjne. W pierwszym półfinale stanęli naprzeciw siebie Damian Błaszczyk i Karol Leks oraz Barłomiej Malec i Patryk Lampart. Najwyraźniej to nie był dobry dzień dla pary ze Staszowa, ponieważ przegrała w dwóch setach 9:15 i 13:15 i musiała zadowolić się walką o trzecie miejsce. Drugi pojedynek półfinałowy zapowiadał się również niezwykle pasjonująco. Karol Chodyna i Kamil Ślusarczyk pokonali parę z Pińczowa Paweł Kamiński i Jacek Kempkiewicz, odpowiednio w setach 15:10 i 15:12.

W pojedynku o trzecie miejsce górą była para ze Staszowa Damian Błaszczyk/Karol Leks, gładko pokonując parę z Pińczowa Paweł Kamiński/Jacek Kempkiewicz. W finale spotkały się pary, które nie wygrały żadnego turnieju eliminacyjnego, byli to mianowicie Karol Chodyna i Kamil Ślusarczyk oraz Bartłomiej Malec i Patryk Lampart. Para Malec/Lampart pokonała w dwóch setach (15:12 oraz 15:11) parę Chodyna/Ślusarczyk i zawodnicy ci zostali zwycięzcami Grand Prix Staszowa w Siatkówce Plażowej.Wszyscy uczestnicy Grand Prix już zapowiedzieli, że w przyszłym roku też będą brali w nim udział. Organizatorami zawodów byli: IUKS Integro Staszów oraz OSiR Staszów przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Staszów.

Wyniki Finału Grand Prix Staszowa:
1. Bartłomiej Malec/Patryk Lampart – Warka/Połaniec
2. Karol Chodyna/Kamil Ślusarczyk – Staszów/Kraków
3. Damian Błaszczyk/Karol Leks – Staszów
4. Paweł Kamiński/Jacek Kempkiewicz – Pińczów
5-6. Łukasz Cudziło/Piotr Kołodziejczyk – Kielce
5-6. Hubert Mogielski/Igor Parszowski – Kielce
7-8. Kamil Durnaś/Paweł Rajkiewicz – Busko Zdrój
7-8. Jacek Myślak/Grzegorz Stawecki – Połaniec
9-12. Tomasz Głód/Patryk Grosicki – Staszów
9-12. Łukasz Linowski/Mateusz Miśkiewicz – Rytwiany
9-12. Krzysztof Rasała/Bogdan Rogoziński – Staszów
9-12. Daniel Skrzyniarz/Marcin Tomak – Bieliny

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved