Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Ciekawy turniej w Suwałkach z udziałem drużyn PlusLigi

Ciekawy turniej w Suwałkach z udziałem drużyn PlusLigi

fot. archiwum

W sobotę i niedzielę miłośników siatkówki czekają nie lada emocje. W III Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach zagrają: Lotos Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn – oba zespoły występują w Plus Lidze, Energa Pekpol Ostrołęka i Ślepsk Suwałki (I liga).

– W dwóch poprzednich memoriałach grały tylko zespoły z I ligi, teraz mamy połowę I-ligowców i połowę z PlusLigi, czyli siatkarskiej ekstraklasy – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Siatkówka przyjęła się bardzo dobrze w naszym mieście, w czym zasługa świętej pamięci prezydenta Józefa Gajewskiego. To on w 2009 roku „sprowadził” wówczas beniaminka I ligi z Augustowa do Suwałk. Dziś Ślepsk odwdzięcza się mu, organizując memoriał i wieszając na hali klubową koszulkę z jego imieniem i nazwiskiem. Jestem przekonany, że memoriałowe mecze będą stały na wysokim poziomie i kibicom, wśród których będę i ja, dostarczą dużo sportowych emocji – dodaje Renkiewicz. Dla wszystkich drużyn będzie to pierwszy sprawdzian przed zaplanowaną na październik inauguracją rozgrywek ligowych.

– Przyjeżdżamy w najsilniejszym składzie, z Metodi Ananievem, byłym reprezentantem Bułgarii, 21-letnim Brazylijczykiem Rafaelem Batistą Da Silva, znanym z występów w Ślepsku Bartkiem Krzyśkiem i być może z kapitanem reprezentacji Polski Marcinem Możdżonkiem – twierdzi Piotr Poskrobko, drugi trener olsztynian, znany też z pracy w Ślepsku. – Po naszej grze trudno oczekiwać fajerwerków, bo to nie ten etap przygotowań, ale przyjeżdżamy do Suwałki, by walczyć o zwycięstwo w całym turnieju. Fajnie byłoby zagrać w finale ze Ślepskiem – kończy Piotr Poskrobko.

Niewykluczone, że w zespole Ślepska zagra trenujący w Suwałkach i szukający wciąż klubu Wojciech Winnik, wychowanek SUKSS Suwałki, jeszcze w ub. sezonie zawodnik Indykpolu AZS. W zespole Lotosu Trefla, który przed dwoma laty rywalizował jeszcze w I lidze ze Ślepskiem, najbardziej znani zawodnicy to Fin Matti Hietanen, a także Polacy Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek czy Mateusz Mika. W letniej przerwie do Ślepska, na zasadzie wypożyczenia, trafili trzej zawodnicy z Gdańska. Są to: Rafał Sobański, Artur Ratajczak i Kacper Gajowczyk.– Przed swoją publicznością postaramy się pokazać z jak najlepszej strony, ale trzeba też brać pod uwagę to, na jakim etapie przygotowań jesteśmy – tłumaczy Tomasz Wasilkowski, trener Ślepska. – Na pewno dam pograć wszystkim zawodnikom. Co do ewentualnego występu Wojtka Winnika nie będę się dziś wypowiadał. Na pewno jego gra w Ślepsku byłaby z korzyścią dla klubu, kibiców i promocji miasta – kończy nowy trener Ślepska.

 

źródło: suwalki24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved