Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Avia Świdnik zwycięzcą turnieju w Hajnówce

Avia Świdnik zwycięzcą turnieju w Hajnówce

W dniach 25-26 sierpnia w Hajnówce rozgrywany był turniej o Puchar Burmistrza tego miasta. W tym roku uczestniczyło w nim pięć drużyn: cztery drugoligowe i jedna z pierwszej ligi. Wszystkie mecze rozgrywane były w wymiarze trzech setów.

W spotkaniu inauguracyjnym zmierzyły się drużyny Pronar Parkiet Hajnówka, która w tym roku walczyć będzie o powrót do I ligi oraz MOS Wola Warszawa. Drużyna gospodarzy wygrała wszystkie trzy sety. W drugim pojedynku, mimo wyrównanego pierwszego seta, lepszymi od Ostrołęki okazali się siatkarze ze Świdnika. Drużyna na czele z grającym trenerem Jaroszem mocno zmobilizowała swoje siły i mimo przegranego drugiego seta odbudowała dobrą grę, a przede wszystkim utrzymała mocną zagrywkę i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę (2:1). W meczu pomiędzy siatkarzami z Warszawy a zawodnikami tegorocznego beniaminka drugiej ligi, zawodnikami AKS Łódź, obyło się bez niespodzianek, siatkarze ze stolicy przegrali wszystkie trzy sety. W kolejnym spotkaniu gospodarze turnieju pokonali Avię Świdnik, która w tym sezonie ma walczyć o awans do I ligi. W ostatnim sobotnim meczu siatkarze łódzkiej drużyny pokonali ekipę z Ostrołęki 2:1. Tym razem trener Andrzej Dudziec postawił na tych, którzy nie mieli szans zaprezentować się w pierwszym spotkaniu i to właśnie ta szóstka zagrała całe spotkanie. Pekpolowcy zagrali poprawnie, nie ustrzegli się jednak błędów, wynikających z braku zgrania i to spowodowało, że pierwsze dwa sety oddali w końcówkach. Dopiero w trzecim biało-czerwoni wygrali wysoko, ale cały mecz padł łupem łodzian.

W niedzielę od wygranego meczu z MKS MOS Wola Warszawa zaczęli siatkarze ze Świdnika, którzy pokonali swoich rywali 2:1. W drugim spotkaniu lepszymi okazali się gospodarze, wygrywając z świetnie grającym jak do tej pory zespołem z Łodzi (2:1). W kolejnym bardzo młodzi siatkarze z Warszawy wygrali dwa sety, przy jednym wygranym Pekpolu, ale mimo to zajęli ostatnie miejsce w turnieju. Tym razem znów drużyna pierwszoligowca nie wytrzymała końcówek, w których lepszymi okazali się młodzi siatkarze ze stolicy. W spotkaniu rozgrywanym o godzinie 16 nie mieli nic do powiedzenia siatkarze z Łodzi, którzy wszystkie trzy sety oddali świdniczanom. W spotkaniu kończącym turniej gospodarze ulegli w trzech setach siatkarzom z pierwszoligowej Ostrołęki i tym samym zajęli drugie miejsce w klasyfikacji końcowej.

To był bardzo dobrze zorganizowany turniej. Naszej drużynie zabrakło ogrania, póki co odbywamy ciężkie treningi na siłowni, mało czasu poświęcamy stałym fragmentom gry. Takie imprezy są po to, żeby to przećwiczyć, to powinno zapunktować na przyszłość. Czeka nas bardzo dużo pracy przed nadchodzącym sezonem – podsumował Jakub Nowosielski, rozgrywający Pekpolu Ostrołęka.