Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Mróz: Żadna z nas nie może być pewna miejsca w szóstce

Katarzyna Mróz: Żadna z nas nie może być pewna miejsca w szóstce

fot. archiwum

Katarzyna Mróz od nowego sezonu będzie zawodniczką Chemika Police, z którym będzie walczyła o awans do Orlen Ligi i nawiązanie do sukcesów polickiej siatkówki z lat 90. - To jest coś motywującego, że musimy tę historię jakby z powrotem przywrócić - mówi.

Na razie wszystko jest w porządku. Bardzo mi się tutaj podoba, jest dużo zieleni. Zobaczymy, co będzie dalej – mówi nowa środkowa Chemika o pierwszych tygodniach pobytu w nowym klubie. Zawodniczka cieszy się też, że może być częścią projektu mającego na celu nawiązanie do sukcesów polickiej siatkówki w latach 90., kiedy to siatkarki z tego miasta zdobywały medale mistrzostw Polski i Puchar Polski.  – To jest coś motywującego, że musimy tę historię jakby z powrotem przywrócić. To jest też dla nas dodatkowa mobilizacja do cięższej pracy, żeby osiągnąć ten najważniejszy cel.

W Policach udało się zbudować mocny i wyrównany skład, z zawodniczkami, które mają na swoim koncie medale mistrzostw Polski, Puchar Polski, a nawet złote medale ME. Oznacza to, że każda z zawodniczek będzie musiała udowodnić, że zasługuje na miejsce w wyjściowym składzie. – To jest ważne w sporcie. Żadna z nas nie może być pewna tego, że będzie grała w szóstce i trzeba będzie o nią po prostu powalczyć. Kto będzie w niej grał, o tym zadecyduje trener, ale każda musi walczyć i fajnie, że taki skład jest – twierdzi Katarzyna Mróz. Ona i jej nowe koleżanki z zespołu niedawno wróciły z kilkunastodniowego obozu w Ustce i obecnie trenują na swoich obiektach w Policach. – Było bardzo fajnie. Trochę nam pogoda nie dopisała, może nie było deszczu, ale słonecznie się zrobiło dopiero, jak wyjeżdżałyśmy. Nie było jednak źle, miałyśmy wszystko zapewnione. Trener wykonał to, co zaplanował i my też zrobiłyśmy swoją pracę. Wszyscy są zadowoleni – opowiada Mróz.

Już niedługo policzanki turniejem w Szczecinie rozpoczną pierwsze sparingi. W Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina od 31 sierpnia do 2 września zagrają jeszcze miejscowy Piast oraz Joker Świecie, Zawisza Sulechów i Energetyk Poznań. – Ja bardzo tęsknię, bo my ligę skończyłyśmy szybko, z końcem marca i brakuje tego grania. Cieszę się, że już nadchodzi – mówi siatkarka. Pierwszy mecz sezonu już 29 września Chemik rozegra z Budowlanymi Toruń. – Ja się spodziewam przede wszystkim dobrej gry mojego zespołu, bardzo bym chciała, żeby każda z nas dała z siebie wszystko. Chciałabym także, aby było jak najmniej kontuzji, żeby nam dopisało zdrowie – odpowiada Katarzyna Mróz zapytana o nadzieje na zbliżający się sezon.Policzanki są oczywiście głównym faworytem do awansu, ale łatwo im na pewno nie będzie. – To jest sport i tutaj każdy może wygrać z każdym i to nie tylko nam może się powinąć noga. Nawet najlepsze zespoły na świecie przegrywały z teoretycznie słabszymi. My mamy dążyć do osiągnięcia tego najważniejszego celu, a co będzie po drodze, to zobaczymy. Jak będziemy wychodziły na boisko, to na pewno nie po to, aby przegrać mecz, ale wszystko się może zdarzyć i każdy powinien być na to przygotowany, my również. Najważniejsze mecze przyjdą podczas play-off i te spotkania trzeba wygrać. Ja jestem dobrej myśli – mówi nowa środkowa Chemika, która kategorycznie nie zgadza się z opiniami niektórych ludzi, że w tym składzie zespół wręcz nie ma prawa przegrać nawet seta. Trener Mariusz Wiktorowicz powiedział w jednym z wywiadów dla Strefy Siatkówki, że tutaj nikt niczego za darmo nie odda, nikt nie podaruje Chemikowi awansu. – To prawda, bo każdy będzie wychodził z jeszcze większym nastawieniem na nasz zespół i nam się będzie ciężko grało. Będą się na nas nastawiać, ale my będziemy się nastawiać na każdy zespół i sądzę, że będą ciekawe mecze – kończy, zgadzając się ze stwierdzeniem trenera, Katarzyna Mróz.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved